suomi on kohta kuin entinen neuvostoliitto,maatalous menee siihen suuntaan,tilat kasvavat isoiksi ja nyt vielä esitetään,että parhaiten ansaitsevien verotusta kevennetään reilusti,just joo,eikö noille puupäille pitäis kohta jonkun laittaa vastaan,muuten käy niin,että köyhät köyhtyy ja rikkaat rikastuu
suomi kohti neuvostoliittoa
soviet union
2256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Neuvostoliitossa oli maailman korkein kulttuuri.
Kaikilla oli mahdollisuus käydä teattereissa & opperassa, sekä ajaa lähes ilmaiseksi kaupungeissa julkisilla kulkuneuvoilla.
NL:ssa oli parasta monipuolinen kulttuuri, josta ihmiset saivat nauttia melkeimpä ilmaiseksi. Ns. hengen ravintoa, jota nykyihmisen pitää ostaa käsittämättömään hintaan. (vaikkakin eliiteille halpaa, koska verorahoista ooppera saa jopa 80%)Se siis oli NL hyvää.
Se pitää jokaisen, joka lukee tämän käsittää todella, että kaikki tämä sosialismi-kokeilu oli juutalaisten työtä. Tällä hetkellä maailmassa kapitalismi on kokonaisuudessaan juutalaisten käsissä, käsittäkää jo hyvät ihmiset millainen petokansa ovat juutalaiset. Oikeammin kasaari(mongoli)juutalaiset). Lukekaapa siionin viisaitten pöytäkirjat, josta ilmenee niiden saastojen suuruudenhulluus, vuosisatoja käsittävä hidas prosessi.
Kaikki ei juutalaiset ovat heidän mukaansa saastaisia Gojimeja. Jotka se aikoo hävittää maailmasta sekä samalla sekoittaen kansojen rotuja keskenään.