Aion välttää kaikkia niitä kauppakeskuksia johon on kyhätty jokin kappeli.
Kierrän kappelit kaukaa
7
53
Vastaukset
Mä en aio niitä välttää. vastustan vain että niitä on kauppakeskuksissa, joka ei millään tavalla kuvasta sitä että siellä tulisi olla kappeli millään tavoin!
Kappeli Pubin mä vielä hyväksyisin! ;)- Eräs mielipide
Niin minä kierrän kauppakeskukset kaukaa sen takia, että Mammona-jumala ei hyväksy minua sinne.
- Eräs mielipide
Sikäli olisi kiva, että siellä olisi kappeli, tämä krisittyjen Jumala on ainoa joka hyväksyy minut, joka olen köyhä.
- Yök kappeleille
Kappelit saastuttavat kauppakeskukset.
- FUCKIFUU
Hienoa että kauppakeskuksiinkin on tullut WC lisäksi vaihtoehtoja joissa käydä
paskallla.- Ykä * *
Toi oli hyvä idea. Kappeleita voi käyttää WC:nä.
Hei,
Minusta on hienoa, että kauppakeskuksiin on rakennettu kappeleita. Eikö kirkon pidä olla juuri siellä, missä ihmiset ovat? Miksi kirkon läsnäolo kauppakeskuksessa on ärsyttävää. Eikö se juuri ole vaihtoehto kaupankäynnille? Ja mahdollisuus hiljentyä oman elämän kiireen keskellä?
Kirkko kuulolla
Päivi Aikasalo, pappi Hämeenlinnasta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578870IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076176Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.75923Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666