on lopetettava muuttamalla lainsäädäntöä suomessa! Kun tälläisiä kaappauksia ja hakkaamisia tapahtuu suomessa, niin silloin on jotain todella pahasti pielessä lainsäädännössä, mikäli niitä ei poliisikaan saa kuriin. Heihin voisi soveltaa vaikka terroristilakia. Sillä terroristejahan he selkeästi ovat!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011120314872118_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011120314872118_uu.shtml
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mitäs jos samalla kiellettäis ompeluseurat? Tiedätkös mitä tuhoa sukkapuikko tekee, jos toisessa päässä on hirmustunut mummo?
ihailla nuita väkivaltaisia jengejä? No en ihmettele, mietihän miksi en ihmettele.
nyt väärässä ketjussa. Ei toimi ikävän asian tiimoilla.
En minä ihaile noita entisten koulukiusattujen jengejä.Ymmärrän kuitenkin, että tuollaiset kiellot eivät vaikuta mitään.
Aina maailmasta löytyy totalitaarisia kieltovaltioita. Muutappas vaikka pohjois-Koreaan ja huutele sit sieltä. Jos meinaan löydät jostakin vapaan nettiyhteyden.
Se, että nuo jengit voivat toimia, tarkoittaa käytännössä sitä, että myös sinä saat vapaasti kirjoittaa nettiin.
Kai sitäkin pitäisi harkita jos olisivat rikollistoiminnan peitejärjestöjä tai siis julkisestikin rikollisia kuten nämä aloituksessa mainitut.
Minäkin liityin aikoinani Kauhajoen kuoripoikiin, nyt vanhepana, kun partanikin on alkanut kasvaa, heeivät väkivallan uhalla suostu eroamiseeni kyseisestä kuorosta.
Arvatkaa harmittaako?
Kyllä mopolla voi ajaa ilman kerhoakin :)
Siitä on kauan kun lentäjät perusti erään kerhon.
Muistatteko millainen alku oli ja mihin liittyi.
Mopo voi karata käsistä, ihan yhtä hyvin kuin traktorikin.;)
Mie oon ottanut mopolla perslennon, mutten traktorilla sentään.;)
Tarkoitin mopolla moottoripyörää .
En vahingossakaan mainosta mitään.
Taisi olla toisen maailmansodan lentäjät ,jotka perusti erään kerhon.
Nousivat mielenosoittajia vastaan olisko kauhukuva tullut sieltä ?
Miten sitä lakia muutetaan?,,, nehän on periaatteessa niitä salaseuroja, mutta kuitenkin julkisesti toimivia liigoja,,, Eikä niiden toiminta todella ole rehellisyyteen perustuvaa,,,
Joistakin kerhoista tiedän niiden toimintaperiaatteen,,, siis sisäisen hierarkian, ja se on ja pitää,,, siitä ei lipsuta, tai henki on heikolla hapella,,, HD:n kerho yksi niistä jotka pitävät yhtä aina,,, autetaan toisia jos pulassa,,, ja irti ei pääse,,,
turha kitistä jos ei ole tarpeeksi leveät hartiat