Mietin tässä joku aika sitten että voisin avata tilin niinku käyttö tilin sinne ja niinku visa electronin ei siis mitään visa korttia tai mitään,koska minulla on merkintä luottotiedois,noh..marssin pankkiin niin virkailija vain totesi ettei voi avata tänne tiliä kun merkintä on niin tuore?Siis mitä vittua?Onko kenelläkään muulla kokemusta?
OP maailman p*skin pankin
9
290
Vastaukset
- samakunedellinen
Ja virkailija oli muuten todella epäkohtelias
- ajamaton parta
Ai virkailjanko syy se on jos sinuilla on merkinta ja asikasehdoissa on merkintä ettei merkinnän saannella ole mahdollisuutta avata uutta tiliä?
- oobeee
olisit sanonut että sulla on sikatila, niin johan palveluja olis löytynny
- 1+14
Eipä ole vastaavia kokemuksia. Visa Goldit, sijoituspaketit, luotot ym. ovat järjestyneet erittäin vaivattomasti. Edes pankissa paikan päällä ei tarvitse käydä vaan paperit lähetetään tarvittaessa kotiin allekirjoitettavaksi.
Jännä että sinulla on toisenlaisia kokemuksia - mistähän se voisi johtua? - Op = On paras
Hei!
Pankki saa valita asiakkaansa ja toimihenkilö teki aivan oikein - mikään pankki ei halua maksuhäiriöistä asiakasta. Koska sinulla on jo asiakkuus jossain toisessa pankissa, yritä paikata välisi sinne. Pankin vaihto ei ole hyvä ratkaisu, jos omassa pankissa tili on jo miinuksella ja luotot hoitamatta.
Lisäksi kielenkäyttösi on aivan ala-arvoista ja jos olet moista kieltä käyttänyt pankissa, ei ihme että toimihenkilön hymy ei ollut aito ja koet sen niin kuin koet.
Osuuspankin asiakkaana olen erittäin tyytyväinen, että toimihenkilöt ovat ajan tasalla ja toimivat ohjeiden mukaisesti. - paljon omaisuutta
On tökeröin ja epäasiallisin pankki asiakaspalvelussa, tamppoonipankki. Kannattais olla oikean pankin asiakas, eikä osuuskassan.
- Op = On paras
Ehkä et ole huomannut, että Osuuspankki valittiin taas kerran parhaaksi pankiksi. Ymmärrän kyllä katkeruutesi, kun laina on sinulta evätty. Yritä jaksaa!
- Tyytyväinen asiakas
Op = On paras kirjoitti:
Ehkä et ole huomannut, että Osuuspankki valittiin taas kerran parhaaksi pankiksi. Ymmärrän kyllä katkeruutesi, kun laina on sinulta evätty. Yritä jaksaa!
Samaa mieltä. Hyvä Osuuspankki!!
- osuukassilainen
Keski-Suomen Osuuspankin Viitasaaren konttorissa tehdystä törkeästä kavalluksesta epäillään pankin entistä toimihenkilöä.
Keski-Suomen poliisi selvittää kavallettujen rahojen kokonaismäärää. Tämänhetkisten tietojen mukaan kyse olisi vajaasta 100 000 eurosta, joka on kavallettu eri kokoisina summina pidemmän ajan mittaan. Rahaa on viety vajaalta kymmeneltä pankin asiakkaalta.
Saakohan tuosta kavalluksetakin pöönyksiä!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901945
- 1131053
- 104991
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20747- 52694
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42598Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä29590Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174546Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;203481