Martina taas muualla kun kotona joten Vikke taas hoidossa

Ei sillä Vikke-raukal ole muuta oikeeta kotia kun Eskon luona ilmeisesti..... Se harppuuna-ämmä on taas jossain tärkeimissä riennoissa kun kotona lapsensa kanssa.

Ja koiran kusetus on Steppun vastuulla.
4905
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Täällähän on tämän paikat "viisaat" jo moneen kertaan vannoneet, että he ovat eroneet! Kuinkas nyt Martinan koirasta kuitnekin huolehtii???? Buhahhaaa.

Ihana kateellinen Suomen kansa. Kerrassaan hurmaavaa nykypäivän noitavainoa.

Äänestä

Stefulla on kaunis uusi nainen.

Äänestä

ja eikö se ole niin, että kisa Thaimaassa jatkuu vielä joulukuun puoleen väliin asti?

Äänestä
  • Kyllä, kisa jatkuu. Martina vaan ei ole kisassa enää mukana, vaan lähetettiin maitojunalla kotiin. Sellaisissa olosuhteissa, missä kilpailijat tällä hetkellä siellä ovat, täytyy olla sekä hyvä fyysinen kunto, että henkistä kanttia. Martinalta sellaista ei löydy. Pelkkää närhen munien joutavaa uhittelua.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tutkatutkiii kirjoitti:

Ei sillä Vikke-raukal ole muuta oikeeta kotia kun Eskon luona ilmeisesti..... Se harppuuna-ämmä on taas jossain tärkeimissä riennoissa kun kotona lapsensa kanssa.

Ja koiran kusetus on Steppun vastuulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu