Monti iski heti eläkkeisiin

Eiköhän seuraavana ole vuorossa terveys ja koulutus. Mielenosoituksia luvassa. Eikö järkevämpää olisi iskeä kulttuuriin, kehitysapuun, maahanmuuttoon, korruptioon ja veronkiertoon? Miksi aina isketään heikoimpiin?

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011120414877479_ul.shtml
364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tapahtumaan ensi vuonna myös Suomessa. Kokoomushallitus ja vilpillisillä vaaleilla valittu kokoomuspresidentti pitävät siitä huolen. Olihan tämä Monti Niinistön tuttuja jo vuosien takaa. EU:n talouskriisien tekijä pankkiirien nukke ja oli täysin selvää mihin naruista vetelevät suurrikolliset tulevat leikkaukset kohdistamaan.

Äänestä

Ja nimenomaan pieneläkeläisiä kurjistavaan suuntaan menty .90 Luvun alusta lähtien Suomessa . Herätys Haloska ja Lipposkan pave

Äänestä

Nyt kun Kokoomus on on ollut hallituksessa, niin eläkkeet ovat nousseet roimasti!
Demarien värisuoran ollessa pahimmillaan, eläkkeet "nousivat" muutaman pennin kuussa, mikä oli todella raivostuttavaa pilkantekoa! Muutama penni kuussa! Ajatelkaa itse, mihin sen tuhlaisitte? Nykyrahassa sentti tai pari! Ei paljon naurattanut!
En koskaan enää äänestä vasemmistoa, koska en ole enää työelämässä ja demareille ei yksi eläkeläinen merkitse paskaakaan! Ei liioin pienituloinen duunarikaan, koska hän ei maksa tarpeeksi ay-liikkeelle jäsenmaksua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mani-Monti kirjoitti:

Eiköhän seuraavana ole vuorossa terveys ja koulutus. Mielenosoituksia luvassa. Eikö järkevämpää olisi iskeä kulttuuriin, kehitysapuun, maahanmuuttoon, korruptioon ja veronkiertoon? Miksi aina isketään heikoimpiin?

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011120414877479_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu