MoVeR

Hyväskytkö sinä islamilaisen tavan olla koskematta ja kättelemättä naista?
Hyväksytkö naisten hunnuttamisen a) burghalla b) niqabilla.
Hyväksytkö islamin ja shari´an ?
1466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kenenkään ei tarvitse antaa koskea itseään, jos siltä, syystä tai toisesta, tuntuu.

En hyväksy missään olosuhteissa naisten hunnuttamista. Jos naiset itse hunnuttautuvat, se on eri asia. Ja koko kasvot peittävää huntua ei tule käyttää palveluammateissa.

Hyväksyn kaikki ihmisten elämänmuodot, jotka kunnioittavat normia.

Äänestä
  • Yleismaailmallinen ihmisoikeuksien julistus :
    2 artikla:
    Jokainen on oikeutettu kaikkiin tässä julistuksessa esitettyihin oikeuksiin ja vapauksiin ilman minkäänlaista rotuun, väriin, sukupuoleen, kieleen, ýps lukiko siinä sukupuoleen? Nii-in taisipa siinä lukea.

    --SiiS noudattaako islam yhtäkään Yleismaailmallisen ihmisoikeuksien julistuksen artiklaa, noin niinkuin lähtökohtaisestikaan?

    Olen lukenut sen pariin kertaan, enkä huomaa islamissa yhtään yhtäläisyyttä Yleismaailmallisen ihmisoikeuksien julistuksen yhteenkään artiklaan.

    Että eikö sitä savottaa olisi jossain muualla paasata ihmisoikeuksista kuin Suomessa tai Suolessa?

    *******
    Huom Egyptissä, salafistit (vaatii jyrkkää islamin-tulkintaa) tuli toiseksi 40% äänesti sitä IHAN VAPAASTI vaikka ennen vaaleja kukaan ei tiennyt siitä juuri hihhuliutta enempää.
    Mutta miskiköhän joku nainen huusi haastattelun lomassa ” MINÄ EN LAITA HUIVIA PÄÄHÄNI ” Ihmeellistä ennakkoluuloa egyptiläiseltä!!
    Demokratia on enemmistön päätös ja jos enemmistö tahtoo ääri-ääriyttä, niin niillä mennään!

    ****
    Aika erikoista että Suomeen tahtovat tulla just ne naiset jotka kannattaa niqabeja / burghia / huiveja. Oletus että Suomessa suuriosa kuitenkin uskoo burghiin, tai allahiin tai satuihin noin yleensäkin

    Kukakohan niitä Suomessakin painostaa? Mutta Egyptissä saa kohta ihan vapaasti pukeutua huiviin, eikä tarvisi kärsiä Suomen rasistisesta ilmapiiristä.

    Äänestä

  • Miksi jostain tuntuu ettei saa koskea?
    Aivopesun tulostako?
    Miksiköhän ne aivopestään ettei saa -hui- koskea?

    Ja miksi meidän pitää tietää ja sietää sellaista?

    PS et vastannut kysymykseen Hyväksytkö islamin ja shari´an ?

    Äänestä

  • revom kirjoitti:

    Miksi jostain tuntuu ettei saa koskea?
    Aivopesun tulostako?
    Miksiköhän ne aivopestään ettei saa -hui- koskea?

    Ja miksi meidän pitää tietää ja sietää sellaista?

    PS et vastannut kysymykseen Hyväksytkö islamin ja shari´an ?

    Se on hänen asiansa.

    Sanoin jo, että kenenkään ei tule tehdä mitään painostuksen - eikä aivopesun - tuloksena.

    Vastasinpas. Ja juuri niin se yleensä toimiikin.

    Äänestä

  • old_profile_34081 kirjoitti:

    Se on hänen asiansa.

    Sanoin jo, että kenenkään ei tule tehdä mitään painostuksen - eikä aivopesun - tuloksena.

    Vastasinpas. Ja juuri niin se yleensä toimiikin.

    Vastasit aikaa sitten oSSSille että hyväksyt shari´an Suomeen.

    Siis hyväksyt naisten syrjimisen ja aivopesun jolla naiset saadaan hyväksymään itsensä syrjiminen huonompina ym.
    Aivan kuvottavaa ja jatkan vähän lisää tänne

    http://sinnef.blogspot.com/2011/12/moverille.html

    ja vielä tähän 10 riviin mahtuu, että sekin että naiset joilla ei ole mitään elämisen edellytyksiä ilman miestä uskovat ihan kaiken ja syövät vaikka paskaa jos mies sanoo että allah käskee. Sitä on islamisi ja sen sinä olet valmis hyväksymään, eli islam on puhdasta sadismia ja rasismia naisia ja muita uskontoja kohtaan. Ja se vielä poliitikkomme pakottavat meidät suomalaiset näkemään ja hyväksymään ja lopuksi meidätkin pakotetaan islamiin, se on ihan 100% varma asia.

    rivi nro 9 : MoVeR SINÄ OLET SYRJIVÄ RASISTI, syrjit naisia allahin nimessä! Onnea ja yäk.

    Äänestä

En hyväksy kumpaakaan. En hyväksy myöskään viattomien ihmisten räjäyttelyä, kivittämistä tai muutakaan tappamista uskonnon varjolla.

Äänestä
  • Islamistissa maissa kivitetään kuoliaiksi naisia ja silti ne äänestää islamin kun saavat ihan vapaasti äänestää.
    Silti osa ei tahdo edes pitää huivia.
    Mutta Suomeen tulee just ne jotka tahtoo pitää huivia.
    Ja Suomessa niitä piti auttaa kun ne kuulemma pakotetaan huiveihin.
    No ei sitten pakoteta yhtään mihinkään. Joten kun se oli vale niin takasin vaan koko poppoo.

    Niin joo ymmärsitkö?
    Ei se mitään, en minäkään ole ymmärtänyt enää mitään pitkiin aikoihin!
    Paitsi sen että suomalaisuus on uhattuna, katsoi sitä miten päin vain.

    Äänestä

  • Etkä syyttömän ihmisen tuomitsemista viiteryhmänsä mukana?

    Äänestä

  • old_profile_34081 kirjoitti:

    Etkä syyttömän ihmisen tuomitsemista viiteryhmänsä mukana?

    Mover taas valittamassa noidista? Tai somaleiden kenkien kiillottamisesta?

    Äänestä

  • Ei mover.... kirjoitti:

    Mover taas valittamassa noidista? Tai somaleiden kenkien kiillottamisesta?

    En valita. Kysyn vaan.

    Äänestä

  • old_profile_34081 kirjoitti:

    En valita. Kysyn vaan.

    Islam on rasismia, joka islmia kannattaa kannattaa rasismia ja naisten syrjimistä!
    Halusi naiset sitä miten plajon tahansa!

    Äänestä

Mover harrastaa stalinistista sensuuria, kuten muuallakin Erkkomediassa (kosher) tehdään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


revom kirjoitti:

Hyväskytkö sinä islamilaisen tavan olla koskematta ja kättelemättä naista?
Hyväksytkö naisten hunnuttamisen a) burghalla b) niqabilla.
Hyväksytkö islamin ja shari´an ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu