Vielä muutama kuukausi sitten nimimerkki Vaari-valppaan avaukset saivat saman verran merkkejä kuin nyt - merkkejä.
Sekin kertoo siitä, että keskustavastaisuus on epäsuosittua!
Sekin kertoo siitä, että keskustavastaisuus on epäsuosittua!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
viime reissullaan levittänyt tummelia myös naamaansa.
hohooo
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/166981_10150439145329182_758244181_8467628_1160023837_n.jpg
varmasti poistuu pikapuoliin, mutta se kyllä kerkiää tehdä TEHTÄVÄNSÄ :)))))
Viinan punaa se pääosin on, ei minua huijata.
miten tuolle possulle on saatu kravatti? epäilen, että samoin kuin ahtisaarelle. sahtivaari oli etelänmatkalla ja tilasi kilpikonnaa. konnalautasta ei alkanut kuulumaan joten adjutantit menivät keittiöön katsomaan. konna oli vielä hengissä, sillä aina kun kokki yritti lyödä sitä, nykäisi konna päänsä sisään.
adjutantti sanoi "saanko auttaa"? työnsi äkkiä sormen konnan pesereikään, konnahan säikähti ja pää tuli pitkälle, jolloin vasara heilahti. kokin ihmetellessä adjutantti sanoi " miten luulet meidän muuten saavan maralle kravatin".
Totta puhut. Avoin maaseutuvihamielisyys nakertaa kenen tahansa uskottavuutta.
Tämä vain tiedoksi palstan yksisilmäisille keskustakaunaisille politrukeille.
Vaari itse on näin sanonut ja oikein on asian nähnyt
”Vielä 30.11. antamieni kiitosteni jälkeen ketju on kasvanut yhä mittavammaksi ja lukijamäärä sekä miinukset – plussiksi ymmärrettävät – ovat nousseet ennätyksellisiksi.”
On sanonut näinkin
"Tällä palstalla nähtävä johtaa harhaan, että kepu olisi suurikin voimatekijä maassamme, mutta tosiasiassa kansastamme n. 86 % - siis valtava enemmistö – on antikepulaisia, pääkaupunkiseudulla meitä on peräti 95 %"
Sen perusteella on tehtävä huomio, että kepulaisissa on joutilaita vähintään se 86 % muiden 14 % vastaan, kun ne tänne eniten sontaansa lapioi. Eniten vaarin avauksille, jotka ne haluu sonnallaan peittää, mutta ei onnistu, vaarin sanoma tulee aina sonnan läpi. Ja kipiää tekee sonnan lapioijille. Työtä riittää muuten joutilaille.
vain kertoo, että palstalla on valtavasti kepuja, eikä kukaan niistä pärjää kapille. 50 miinusta kapin avauksella tarkoittaa että kapi on voittanut keput 50 - 0.