Italialaiset, nuo makaroonit epäilevät ...

... Ruotsia ja Tanskaa sopupelistä illan ottelussa. Kyseenalaistavat valkoisten skandinaavien rehellisyyden ja suoraselkäisyyden. Ja siis epäilevät sellaista vilunkia tapahtuvan, jota takuulla itse tekisivät jos vain siihen tilaisuuden saisivat ! SAATANAN RASVAISET MAKAROONIT ja syljeskelijät!

Ja vielä että tämmöisten valtioiden ja kansakuntien kanssa pitäisi sotilaallisesti liittoutua, kokoomuksen katainen ja stubb ? Suomen Kansa sanoo, "KIITOS EI !".

Ps.
Koskas saadaan se lipposen lupaama elintarvikevirasto tänne PK-seudulle ? Alkais olla jo pikkasen nälkä ...
9292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Niin, antaisitko sinä taistelutilanteessa henkesi italialaisen tai vaikkapa portugalilaisen sotilaan kontolle ja varjeltavaksi ? Minä en antaisi.

Suomi pysykööt liittoutumattomana. Ei ole hiuslaitejalkapalloilijoihin luottamista ...

Äänestä
  • Jos olisit tilanteessa, että joutuisit pakosta jonnekin sotimaan vasten tahtoasi, vaikka liittoutumattomana ja voisit valita maan kaikista Euroopan maista niin suosittelisin lämpimästi Berlusconin Italiaa, joka näyttää ainoana Euroopan maana täyttävän kriteerit sen suhteen.

    Berlusconilla ja ainakin osalla Italian kansaa tuntuu olevan siihen tarvittava kypsyys ja legitimiteetti ja myös taju siitä, mitä ihmishengen menetys merkitsee.

    Äänestä

tällä kertaa. ;-)

Äänestä

... olot voivat toteutua täysmääräisinä. Vain NATOssa meidät tunnustetaan länsieurooppalaiseksi sivitysvaltioksi.

Muistakaa se keppulit ja muu suomen kansa ! Kyllä kokoomus tietää mikä on koko kansan parhaaksi !

Äänestä
  • kansan parhaaksi= helevetinmoinen "wannabeporvareiden" virkamiesarmeija veronmaksajien elätettäväksi

    Äänestä

Kaarlo Tampio, olet nimesi veroinen ääliö.

Äänestä

...

Äänestä

vielä jokunen keskustelupalsta, johon et ole laittanut tätä tyhmää juttuasi. Korjaa pikaisesti asia. Aloita vaikka palstasta Terveys ja siellä Mielenterveys. Olisit kotiositteessasi.

Äänestä

...ja naisten naurattajat ovat mainettaan
parempia.

Jos olisit pahamaineinen terroristi ja sinun olisi valittava panttivangiksi Irakissa taistelevissa monikansallisista joukoista joitakin panttivankeja niin suosittelen, ettet ainakaan valitse mitään eteläkorealaisia rääkyjiä ja armon anojia, joita katsellessa kylmäverisimmältäkin terroristilta menee hermot alta aika yksikön.

Suosittelisin kyllä ihan terrorismin itsensäkin maineen ja viihtyisyyyden takia italaisia, jotka osaavat käyttäytyä arvokkaasti parhaimpien mussolinismin perinteitten mukaisesti viimeiseen hengen vetoon asti ollen näin hyvänä ja rauhoittavana esimerkkinä kaappajilleenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaarlo Tampio kirjoitti:

... Ruotsia ja Tanskaa sopupelistä illan ottelussa. Kyseenalaistavat valkoisten skandinaavien rehellisyyden ja suoraselkäisyyden. Ja siis epäilevät sellaista vilunkia tapahtuvan, jota takuulla itse tekisivät jos vain siihen tilaisuuden saisivat ! SAATANAN RASVAISET MAKAROONIT ja syljeskelijät!

Ja vielä että tämmöisten valtioiden ja kansakuntien kanssa pitäisi sotilaallisesti liittoutua, kokoomuksen katainen ja stubb ? Suomen Kansa sanoo, "KIITOS EI !".

Ps.
Koskas saadaan se lipposen lupaama elintarvikevirasto tänne PK-seudulle ? Alkais olla jo pikkasen nälkä ...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu