jeesus tietysti Amerikassa!

Minnepä muualle sitä vallankahvaa heiluttamaan olisi Israelin jälkeen sopivasti tuo "Jeesus" tullutkaan kuin juuri mahtavalle Ameriikalle?

Siellähän se totuus valkiaa ja Italian mafiaporukat toinen hyvä. Eikö Jeesus Italiassakin piipahtanut luomassa Mormoneja!

Voi hyvät ihmiset sentään -siksihän näitäuskonnoiksi kutsutaan koska ainoa vaatimus on USKOA!

Ja politiikan huippuhuijarit keksivät kyllä miten liikutellaan porukkaa vaikka sitten hyökkäyssotaan ihan uskonnolla!

Mafian ykköspesäpaikoisssa ilmestynyt oikein Jeesus! herrattunen sentään!
2183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikö Siion rakenneta juuri sinne missä salainen suunnitelma sen on onnistunut sijoittamaan?

Syyttäkäämme esim. omia esi-isiämme jotka antoivat Juutalaisille ainoaksi sallituksi liiketoiminnaksi rahanlainaamisen ja josta tuli pankkiliike joka nykyään "omistaa" maailmassa valtavasti valtaa ihmisten raha-harhaluulojen kautta.

Jos Sionistinen liikehdintä käyttää saamaansa valtaa omien etujensa ajamiseen ja perustaa utopiansa amerikkaan niin silloin "muut" ovat olleet todellakin huonompia - vikinä asian suhteen ei auta.

Itse tahtoisin tietää että kuinka "systeemiin" pääsee mukaan. Mielummin olen täydellisten voittajien kuin täydellisten häviäjien puolella. Vaikka pidänkin yleistä oman edun ajamista huonompana vaihtoehtona kuin globaaliin hyvintekemiseen tähtäävää toimintaa ajattelen kuitenkin sen verran omaa persettäni että olen valmis hyväksymään "paremmuuden tyrannian" jos se tekee elämästäni mukavampaa kuin olla "vapaa" systeemeistä keskellä paskakekoa. Eli siis olen valmis tanssimaan utopia-pillin mukaan (vaikkakin muistutan kyllä asianomaisia siitä että utopian luomiseksi piti raivata melkoinen määrä osattomia ihmisolentoja pois tieltä "koska se oli helpompaa niin" joka ei ole moraalisesti oikein vaikkakin se on valtapoliittisesti utopian luomisen kannalta pakollista.

Paremmuus voittaa. Jos uskonnollinen toiminta tuottaa valta-paremmuutta voittaa se ateistien järjestäytymättömän kentän - ja lopulta viisainkin ateisti kumartaa Jumalalle johon ei usko.

Äänestä
  • Elikkä moraalision psykopaatin moraalia-manipuloiden vaan ns voittajan puolelle! Voi voi pysy kaukana mistään aidosta uskonnosta, sitävastoin mormonismi kuullostaa sinulle sopivan kierolta kyllä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaana kirjoitti:

Minnepä muualle sitä vallankahvaa heiluttamaan olisi Israelin jälkeen sopivasti tuo "Jeesus" tullutkaan kuin juuri mahtavalle Ameriikalle?

Siellähän se totuus valkiaa ja Italian mafiaporukat toinen hyvä. Eikö Jeesus Italiassakin piipahtanut luomassa Mormoneja!

Voi hyvät ihmiset sentään -siksihän näitäuskonnoiksi kutsutaan koska ainoa vaatimus on USKOA!

Ja politiikan huippuhuijarit keksivät kyllä miten liikutellaan porukkaa vaikka sitten hyökkäyssotaan ihan uskonnolla!

Mafian ykköspesäpaikoisssa ilmestynyt oikein Jeesus! herrattunen sentään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu