Nyt kun tuota linkkiä on taas tarjoiltu, niin on syytä muistuttaa, ettei sitä kannata avata. Viruksia ja pop-uppeja pukkaa koneelle.
Täytyy ihmetellä, mikä saa ihmisen tieten tahtoen jakamaan tuollaisia linkkejä, kun kuitenkin tietää, mitä sivulta mukana tulee? Saunan taa ja nappi ottaan.
Täytyy ihmetellä, mikä saa ihmisen tieten tahtoen jakamaan tuollaisia linkkejä, kun kuitenkin tietää, mitä sivulta mukana tulee? Saunan taa ja nappi ottaan.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Avasin sen eikä yhtään poppia näkynny eikä Norton sanonnu mitään,vaikka yleensä se heti älähtää,jos jotain on.
Mikähän näillä ihmisillä on jotka näitä linkkejä jakaa...
Itsekin sitä miettinyt...
Mulle ei tulis mieleenkään levittää viruksia,ynnä muuta paskaa toisten koneille..Päinvastoin.
Käyttäkää Opera selainta, sen saa säädettyä hyväksymään vain pyydetyt pop-upit tai siten ettei se hyväksy mitään pop-upeja.
Ei oo virus tai muita ongelmia koska mulla on palomuurit ja torjuntaohjelmat kunnossa ja päivitettyinä. Ei ole koskaan ollut ongelmia noillakaan sivuilla mistä täällä on varoiteltu.
... kun käyttää Mozilla Firefoxia. Ilmainen ja erittäin nopea. Suosittelen sitä kanssa Operan ohella. Firefoxissa ei mainoksia mukana :-D