Vain Suomessa viranomaiset voivat olla näin julmia!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011120814911676_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011120814911676_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
eikös hänkin saapunut ilman papereita suomeen.
että oikeinhan tuo oli ja näinhän sen pitääkin olla. vai
Minusta oli väärin tapettu. Alpakka tapetaan aina puukolla joka isketään kaulaan ja repäistään kaulavaltimot poikki jolloinka saadaan hyvää ja veretöntä lihaa kebabbiin. Alpakan kielestä saa myös mahtavaa leikettä leivän päälle nam.
Hyvä salarakas meni ihan omasta edestään.
No mitä iloa siitä älyttömästä elukasta olisi ollut kenellekään?
Miksei tuonut sitä laillisesti maahan?
Esimerkillistä työtä viranomaisilta, näin sitä pitää asioita hoitaa, jos vaakavat taudit olisi puhenneet, silloin nämä samat vastustajat olisivat kurkku suorana huutaneet, kun ei tehty mitään.
Täysin hyödytön elukka vakavalla tautiriskillä.
Niinhän ne on nuo somalitki.
Onko heiltä otettu hiv, sun muita testejä ollenkaan? Ja tottakai ählämit kans.
Lampailtakin voi tarttua mitä ihmeellisimpiä tauteja suojaamattomassa seksissä..
ennen kuin ehti raiskailla ympäri helsinkiä.
Valitettavasti monet muut viranomaiset eivät ole yhtä tehokkaita ja tinkimättömiä kuin Pohjois-Suomen aluehallintovirasto, ja sen ovat monet naiset saaneet kokea.
Yksi pieni testi olisi riittänyt,mutta sitä ei suostuttu tekemään,nythän kyllä siiten kuolleena kelpaa tutkia...
Puoli miljoonaa kappaletta eli 500.000 yksilöä, vain 6 kuukauden ikäistä, kesyä, viatonta ja tervekuntoista sikaa tapetaan seuraavan 2 viikon kuluessa.
Siat pistetään kinkuiksi ja syödään sinapin kera joulupöydässä.
Kaikki tapahtuu jossakin kaukana, "taustalla", näkymättömissä. Kukaan täälläkään ole tietävinään koko asiasta yhtään mitään.
Maistunee varmaan possu aika monelle täällä yhtä ainoaa alpakkaa surevalle kaksinaismoralisteillekin?
Possu nam nam, alpakka yäk yäk.
Siat ovat likaisia, ja siksi joutaa kuolla! Sen sijaan alpakka on puhdas eläin, se nuolee jatkuvasti turkkiansa samalla tavalla kuin siirsi kissa.
Suomeen saapuu ilman papereita laittomia maahanmuuttajia, tubin kantajia, siihen mukaan HIV sairaudet ym. sama kohtalo heille eikun nukutuspiikki perseeeeseen. Nyt oli kysymys viattomasta eläimestä, joka ei ainakaan yhteiskunnan loisena asunut.
Työkaverivainaa toi tubin Neuvostoliitosta vodkaturistimatkalta. Sairasti sitä pahuksen kauan ja meni lääkäriin vasta kun oli aivan pakko.
Huoralta tuo sen oli saanut.
Toipui tubista ainakin näennäisesti, mutta kuoli vähän turhan nuorena ehkä sen tubin jälkitautiin.
Kaikki tubi-maista tulevat on määrättävä tarkastukseen ja karanteeniin tarvittaessa.
HIV:ä sairastaville ehdoton maahantulokielto.
Tuo alpakan tappaminen oli turha. Sen oli eläinlääkäri jo Ruotsissa tarkastanut. Tubia sairastavan kyllä erottaa. No, näin kävi ja tulokset tulevat pian. En kyllä haluaisi olla vastuullisten housuissa, kun viharyhmät käyvät päälle.
Sekin muori Englannissa, joka nosti kissan roskikseen vahingoittamatta sitä mitenkään, sai lähteä pakoon vihaisia eläinystäviä.
Olen samaa mieltä, olisivatpa ihmislääkärit yhtä tarkkoja. Sitten vielä sekin asia että miksi Suomessa saavat eläimiä pitää ne jotka kohtelevat niitä huonosti, eivät taida eläinlääkäritkään olla ihan sieltä terveimmäsät päästä kun tapattavat eläimen jota kohdellaan hyvin ja jolla ei mitään tautia ollut kuin eläinlääkärin pykäläaivoissa.
Siat ovat oikeasti siistejä eläimiä, eivätkä ulosta sinne missä nukkuvat ja oleilevat. Ihminen pitää sikoja ala-arvosissa olosuhteissa, eikä anna niiden pitää itseään siistinä.
Siat ovat myös alykkäämpiä kuin esimerksi koirat, jotka ovat aika älyttömiä elukoita.
En syö minkään eläimen lihaa.
Missäs nyt olivat OIKEUTTA ELÄIMILLE HIHHULIT? kun eivät olleet Daltonia puolustamassa, olivatko ne filmaamassa Anttilan Liisan sikalassa, vaiko lento Oravien papanoita maistelemassa !
Tieto noilla hihhuleilla aionakin oli Daltonin ajajahdista, koska minä ilmoitin siitä niille !
Tuossa taasen Suomen virkamiehet/naiset paljastivat pirullisuutensa, ja tavisten kyykyttämis kiimansa, koko Suomelle, ja jopa naapurimaille !
Late Lapista. SSSS Ry!
Eviran-akat on saaneet liian suuren vallan, toisekseen he eivät hoita tehtäviään, käyvät sen varjolla terveen viettoman eläimen kimppuu.
Astuiko Daltonin omistaja liian isoille varpaille? Suomessa on tavallista, että tämmöisissä tapauksissa virkamies näyttää mistä kanapissii.
Eikä tapauksessa ollut vielä oikeusprosessa käynnissä?
Oliko tarkoitus tuottaa omistajalle vain riittävästi mielipahaa sensijasta, että eläin olisi tarkastettu elävänä ja palautettu takaisin?
Saahan sitä raatoa nyt tutkia.
tänne tulee ja tuodaan ihmisiä laittomasti ilman papereita ja ties mitä tartuntatauteja kantaen, EIHÄN NIITÄKÄÄN TAPETA, MIKSI KAUNIS JA LEMPEÄ ALPAKKA PITI HENGILTÄ OTTAA, sama kohtelu myös ihmisille niin ollaan tasoissa.
Himouskovainen alpakantappaja-akka, ajojahtia tyärtä kohtaa, tyttöä pitää noin ohjata taivastielle, tekis mieli kirota tuhat kertaa.
>>Eviran-akat on saaneet liian suuren vallan, toisekseen he eivät hoita tehtäviään, käyvät sen varjolla terveen viettoman eläimen kimppuu. >>
Tasan samaa mieltä. Puoli miljoonaa puolivuotiasta, viatonta sikaa tapetaan meidän pohjoaismaisessa hyvinvoinnin yhteiskunnassamme.
Joukkoteloitukset tehdään vähän ennen Joulurauhan julistamista, että voidaan sanoa ettei ole omia kristillisiä joulurauhan-sääntöjä rikottu. On kaikin puolin täysin lailliset tapot tehty.
Sitten nuo kuolleet sianraadot paloitellaan ja tarjoillaan meille joulurauhan juhlaruokana. On tää aika makaaberia kaikiaan.
Kaikki Eviran väki pitäisi antaa potkut koska ovat aivan epäpäteviä hommaansa, ja tämä silmitön kesyjen eläimien massatappaminen ihmisille ja pakkosyöttäminen on loputtava. Ja se kesy alpakkakin tapettiin vielä kaiken tämän päälle.
Kiihko-uskovainen läänineläinlääkäri joka tappaa, ei itse oli apuri mukana, terveen alpakan, on väärällä alalla, saisi mennä sinne Afriikkaan harrastamaan tappamista, jos siellä edes onnistuu sellainen.
Niinpäs ! Näissä mestausjuhlissa syyllistyivät virkamiehet mm, paskalakit yksityisen ihmisen omaisuuden tuhoamiseen, Eijahan oli ostanut ja maksanut Alpakan ! Hankkinut sen omaksi lemmikikseen!
Ja muistaakseni asiasta oli valitettu jo EU;hun , eli asia oli kesken, siksikös oli kiire tappamaan Daltoni, jotta EU ei pääsisi väliin ?
Late Lapista. SSSS Ry!
Joo valitetaa EU:n ja mihin vaan voi valittaa, kiire oli akalla tosiaan tappaa, olisi vuoden vaihteesa vaihtunut tämän alueen läänineläilääkärikin, joulu kans pakkaa päälle uskon-kiihkoilija toivotti lähtiissä hyvää joulua minä en sitä kuullut olisin karjaissut ruman-sanan.
Eläinlääkäri oli apuna myös tappajalla, mutta poliisikin vaikka valitukset oli vielä kesken, tekikö virkavirheen?
Ennen tappamista samanen tappaja-akka oli omistalle esittänyt paperin jossa luki, ole hyvä ja tapa, eli nimi paperiin, johon hän ei kyllä nimeään laittanut.. Kielsi kaikilta tämän alueen eläinlääkäreiltä tekemästä testiä, kaiken muun hyvän, ei kun pahan lisäksi.
Olisikohan tässä nyt RIKOSILMOITUKSEN paikka, hihhulit ja paskalakithan tuhosivat yksityisen ihmisen omaisuutta!
Tunkeutuivat ominpäin yksityiselle tontille, murhaamaan viattoman kotieläimen !
Miksi somaalit saavat justa irti jopa helsingin keskustassa? tuskinpas heilläkään on tubi taikka AIDS todistuksia Suomen tullihurtilta !
Late Lapista. SSSS Ry!