Bio, tämä mediaseksikäs termi. Miksi Biovoimaloilla yritetään korvata juuri tätä toista, mainiota hiilidioksidipäästötöntä energiatuotantomuotoa, ydinvoimaa?? Tuntuu siltä, että buumi on juuri tämä!
Miksi!
Amp.
263
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kaakka = BIO
EGO = BIO
Bling bling = BIO
Pissis = BIO
Lista loputon, kunnes YDINVOIMA = Täh mikä se on
Suomessa kakkaa voisi käyttää hyvin kuten helsingin vesi tekee MÄDÄTTÄMÄLLÄ sähköä ja kompostin kautta kukkapenkkiin. Silti ihana vantaajoki toimii edelleen VIEMÄRINÄ, kun pikku pikku puhdistamot ei kykene tehtäväänsä. Pitäs pakottaa parantamaan laitoksia. Päättäjät kun ei tunne edes tämmöstä perus huttua, niin hukataan todella paljon BIO massaa ja energiaa.
mitään auta,koska Riihimäen kaupungin kassa on tyhjä kun tuhlasivat rahansa kartellikauppiaiden kauppakeskusten yhteydessä.Kaupungilla on velkaa n. 3500 euroa asukasta kohti eli listan kärkipäässä.