Kiistelty tapaus John Titor

http://nwohavaintoja.blogspot.com/2011/12/kiistelty-tapaus-john-titor.html

Monet varmaan muistavat tämän edelleenkin kiistellyn tapauksen nimeltä John Titor. Mies joka ilmestyi internetin keskustelufoorumeille vuonna 2000 Yhdysvalloissa ja kertoi tulleensa vuodesta 2034 USA:n armeijan aikakoneella. Titor kertoi, että oli tullut tänne vain hetkeksi ja aikoi viettää täällä vain 8 kuukautta jonka jälkeen hän joutui palaamaan sinne mistä tuli.

Hän kuitenkin ehti antaa hyvin monia ennustuksia ja selittää monia asioita jotka vielä tänäpäivänä herättävät kummastusta. Sillä hän kertoi mm. pilvenpiirtäjästä joka katosi New Yorkissa, hullunlehmän taudista sekä siitä kuinka ihmisoikeudet tultaisiin ottamaan pois ihmisiltä erityisesti Yhdysvalloissa.

Mutta pelottavin ennustus jonka hän antoi liittyi USA:n ja Venäjän väliseen ydinsotaan joka tulisi hänen mukaansa alkamaan vuonna 2015.

Titor sanoi myös, että Stephen Hawkins tulisi vielä muuttamaan kantansa aikamatkailuun ja näin myös kävi vuonna 2010.
13362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei liity tuohon postaukseen, vaan tähän: "Kevään 2011 eduskuntavaaleissa Kansallinen Kokoomus sai huomattavasti vähemmän ääniä kuin Perussuomalaiset. Mutta Kokoomus julistettiin vaalien voittajaksi. Miksiköhän? Sillä USA:sta masinoitu euroopankin valtioiden poliittisen järjestelmän manipulointi on ollut aivan normaalia jo 60-luvulta saakka missä Yhdysvaltojen keskustiedustelupalvelu CIA manipuloi Suomenkin vaaleja ennalta määrätyillä keinoilla. " EI JUMALAUTA MITEN IHMINEN VOIKAAN OLLA YKSINKERTAINEN! Onko tuo vitun taliaivo edes perehtynyt Suomen vaalijärjestelmään? Saatanan kehari.

Äänestä
  • Mikä Suomen vaalijärjestelmässä estää tuon kaltaisen tapahtuman? Lyijykynillä äänestäminen, jota ei uskota todeksi Venäjällä?

    Äänestä

Niin...kerro ! Jos ko. henkilö sattui olemaan vaalipäivän iltana tv:n ääressä seuraamassa äänten laskua,niin nyt pitäis jo iso ratas pyörähtää päässä....kokkareet ne ajeli ps:n ohi maaliviivoilla, vaikka oli monta %yksikköä perässä....ja ääniä oli siinä vaiheessa laskettu 98%....kun persut oli selvästi ykkönen...ja jos ei vieläkään raksuta...niin voi voi...

Äänestä
  • John Titor? Pelkkä huijari puijari etc.

    Tällaisia huijari puijareita putkahtaa aina silloin tällöin esille tavalla tai toisella.

    Esimerkiksi 1950-luvun lopuilla ilmestyi,missä muualla kuin Amerikanmaalla,julkisuuteen tyyppi joka käytti nimeä Valiant Thor.

    Hän kertoi silloin olevansa avaruudesta kotoisin oleva avaruuslääketieteen asiantuntija ja olevansa lääketieteellisenä neuvonantajana USAN avaruusohjelmassa.

    1960-luvulla ilmestyi,ja taas kerran Amerikanmaalla,julkisuuteen eräs pariskunta,joka kertoi olevansa Saturnukselta kotoisin.

    Eli John Titor ole mitenkään harvinainen huijari puijari.

    Mutta nykyisenä NewAge ja NWO-aikana ilmeisesti lähes kuka tahansa huijari puijari onnistuu vetämään herkkäuskoisia retkuun tavalla,joita sitten eräs kotimainen hörhöblogi pitää totuuksina.

    Äänestä

  • Onks' kyseinen tyyppi myös Saturnukselta kotoisin? Mutta eipä tällaisissa väitteissä mitään uutta ole.Kun aikoinaan tunnetun ufohuijari George Adamskyn maine alkoi himmetä,hänkin keksi samanlaisen perättömän väitteen.Samanlaiseb väitteen keksivät myös monet muut hänen hengenheimolaisensa.Eli tällaisten perättömien väitteiden esittäminen on ihan normaalia silloin,kun tunnettavuus ja katu-uskottavuus alkaa himmetä.

    Äänestä

oliko titor hänen oikea nimensä? ainakin hänen pitäisi olla syntynyt nyt jo jos aikoo tehdä matkustuksen tulevaisuudessa

Äänestä

"John Titor kertoi muun muassa Yhdysvalloissa 2004–2005 alkavasta sisällissodasta, joka päättyisi vuonna 2015."
http://fi.wikipedia.org/wiki/John_Titor

Miten se nyt noin pieleen meni?

Äänestä
  • No,mites tämä Ameikan maan sisällissota mahtaa edetä kun uutisissa ei ole kerrottu asiasta mitään?Ja palaakos siellä Amerikan maalla edelleenkin niitä ydinvoimaloita ja onkos sieelä edelleenkiin niitä FEMA-leirejä? Ja jokos niitä ydipommein tehtyjä false-flag iskuja on tehty Euroopassa?

    Äänestä

On vaikea ymmärtää tämmöistä asiaa. On olemassa rinnakkaismaailmoja.

Olemme luoneet omaa tulevaisuutta mennesyydessä. Me muutamme kuitenkin joka hetki omaa tulevaisuuttamme. Jotkut luomamme tapahtumat ovat melko varmoja tapahtumia riippuen miten moneen ihmiseen tekomme vaikuttaa.

Omat teot voivat kuitenkin muuttaa tulevaisuutta kuten rukous. Rukous lähettää postiivista värähtelyä, joka nautraloi negatiivista värährtelyä - karmaa.

Tätä eivät vielä kaikki ymmärrä tänä päivänäkään

Äänestä
  • "Tätä eivät vielä kaikki ymmärrä tänä päivänäkään "

    Tuntuuko sinusta pahalta, kun sinun löpinääsi ei ymmärretä?

    Äänestä

Ottamatta mihinkään mitään kantaa, mutta ottaen kuitenkin, Titor olisi aikamatkustuksellaan luonut rinnakkaistodellisuuden.

Jo se että hän olisi matkustanut tänne, olisi muuttanut jotain, puhumattakaan siitä että hän kertoisi tulevia tapahtumia. Varsinkin uutiskynnyksen ylittävä jutustelu todennäköisesti muuttaisi paljon, ottaen huomioon tiedustelupalveluiden tiedonjanon.

Nimi John Titor olisi tietenkin keksitty nimi. Kaikkine ongelmineen aikamatkustus kusisi aika sikapaljon jos sinut yhdistettäisiin nuoreen itseesi.

En siis pidä ennustusten toteutumattomuutta minään, vaan se tietenkin olisi matkaajan muuttama asia,

Kaikkine paradokseineen pidän kuitenkin aikamatkustusta mahdottomana.

Äänestä

Täytyy olla jotain perää... Olen shamanistisella matkalla käynyt hakemassa voimaeläimeni. Jonka näin heti.
Kummallisinta oli että jouduin rautakauden paalukylään jossa tapasin henkilön jonka tässä elämässä tunnen. Joten kaikki on mahdollista!
maagikko

Äänestä

Kommentoi aloitusta


FUCK THE NWO kirjoitti:

http://nwohavaintoja.blogspot.com/2011/12/kiistelty-tapaus-john-titor.html

Monet varmaan muistavat tämän edelleenkin kiistellyn tapauksen nimeltä John Titor. Mies joka ilmestyi internetin keskustelufoorumeille vuonna 2000 Yhdysvalloissa ja kertoi tulleensa vuodesta 2034 USA:n armeijan aikakoneella. Titor kertoi, että oli tullut tänne vain hetkeksi ja aikoi viettää täällä vain 8 kuukautta jonka jälkeen hän joutui palaamaan sinne mistä tuli.

Hän kuitenkin ehti antaa hyvin monia ennustuksia ja selittää monia asioita jotka vielä tänäpäivänä herättävät kummastusta. Sillä hän kertoi mm. pilvenpiirtäjästä joka katosi New Yorkissa, hullunlehmän taudista sekä siitä kuinka ihmisoikeudet tultaisiin ottamaan pois ihmisiltä erityisesti Yhdysvalloissa.

Mutta pelottavin ennustus jonka hän antoi liittyi USA:n ja Venäjän väliseen ydinsotaan joka tulisi hänen mukaansa alkamaan vuonna 2015.

Titor sanoi myös, että Stephen Hawkins tulisi vielä muuttamaan kantansa aikamatkailuun ja näin myös kävi vuonna 2010.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu