Peruutin lainani, eivät vastaa sähköpostiin jossa liitteenä peruutusilmoitus.
Onko tuo paikka yleensäkin hidas vastaamaan vai meinaavatko ryhtyä venkuloimaan peruutuksen kanssa ?
Onko tuo paikka yleensäkin hidas vastaamaan vai meinaavatko ryhtyä venkuloimaan peruutuksen kanssa ?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Liivimiehet tulossa "keskustelemaan" peruuttamisen moraalista, eli ei mitään sen kummempaa...
Taas tää sama sairas katkeroitunut vippiparoni täällä uhoaa näistä liivimiehistä. Jos joku paikka niitä todella käyttäisi niin se touhuhan loppuisi samantien ja koko porukka olisi putkassa. Ja hyvä on että loppuisi. Siis "liivimiesten" kannalta. Niillä perintäkeinoilla ei menisi montaa päivää kun saisivat liivimiehet "perintäkäynnillään" tuijotella haulikonpiippua.
kyllä aikanaan vippibisneksessä toimi perintäyhtiö nimeltä Igor Inkasso heillä oli tapana lähettää miehiä oventaakse ainakin korpela paper taisi käyttää kyseistä yhtiötä
Mitään Igor Inkassoa ei ole oikasti olemassa. Kyseessä on vanha elokuva alamaailman perintätoiminnasta.
Tää on tää yksi ja sama tynnyrimaha, joka katkeroituneena hölöttää tota Igor Inkassoa muutamalla muullakin foorumilla. Joku niistä paskaa haukanneista vippiparoneista, joiden toimet on poliisitutkinnassa.
Ja höpö höpö. Ja mitä ne miehet siellä oven takana tekee? Jos asiakas ei maksa niin ei maksa. Jos laittomia keinoja käyttävät niin homma loppuu samantien siihen ja rapsahtaa tuomiot.
No ei ole mitään kilttejä miehiä, jotka tulevat ovesi taakse. Ja saattavat pahastua, jos teet ilmoituksen poliisille. Siinä on sen jälkeen hengen lähtö lähellä.
Näissä vippipaikkojen asiakkaissa on kuulemma kovan luokan huumerikollisia. Ne liivimiehet voivat varautua oven avauksen jälkeen olemaan silmätysten katkaistun haulikon kanssa.
Varoittava juttu liittyen tähän:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/pikavippiä-huumeliigalta-perinyt-liivimies-paskansi-housuunsa
ja höpö ihmisen täytyy elää niin että rahat riittävät eikä koko ajan shoppailla!