Palstalle on kehittynyt ajan myötä mielenkiintoinen ilmiö esittää kritiikkiä "vastustajista", eli entisistä Jehovan todistajista, jotka esittävät kritiikkiä Vartiotorni-seurasta.
Mitä palstalaisten tulisi tietää "vastustajien" toimintamalleista ja esittämästään kritiikistä? Onko jotain huomionarvoista ja mahdollisia esimerkkejä?
Mitä palstalaisten tulisi tietää "vastustajien" toimintamalleista ja esittämästään kritiikistä? Onko jotain huomionarvoista ja mahdollisia esimerkkejä?
Vastaukset 3
Vanhimmat
En tiedä, mutta ihannehan olisi jos keskustelu pysyisi aiheessa. Paljon on henkilökommentointia palstalla. Hieman ehkä yllättävää, mutta henkilökommentointia näyttävät toteuttavan Jt-henkiset kirjoittajat, samalla kun nämä paljon parjatut "vastustajat" keskustelevat asiallisemmin. Mistähän johtuu?
En tiedä, mutta ihannehan olisi jos keskustelu pysyisi aiheessa. Paljon on henkilökommentointia palstalla. Hieman ehkä yllättävää, mutta henkilökommentointia näyttävät toteuttavan Jt-vastustajakirjoittajat, samalla kun nämä paljon parjatut Jt-mieliset keskustelevat asiallisemmin. Mistähän johtuu?
Tätä kritiikkiä esittää yksi, korkeintaan muutama ihminen. Sama(t) ihminen on vastuussa lähes kaikesta spämmistä/trollauksesta.
Palstaa vähänkin pitempään seurannut tietää millä nickillä ko. henkilö täällä ennen kirjoitti.