Kunnioitan suuresti Hilkka Ahdetta, joka otti esille AKT:ssa vallinneen esimiesaseman väärinkäytön. Esimies on osoitanut henkistä julmuutta alaisiaan kohtaan ja aiheuttanut monelle suuria kärsimyksiä siinä määrin, että tämä on vienyt heidät sairaslomalle. Hilkka Ahde uskalsi kuitenkin ottaa asian julksisesti esille, kun talon sisällä keskustelut eivät ole auttaneet. Tämän on täytynyt olla valtava taakka Hilkka Ahteelle tuoda ongelma esiin. Toivottavasti nyt seuraavissa poliisitutkimuksissa asia todetaan oikein ja kaikki pääsee sen myötä taas rauhoittumaan. Hyvä Hilkka!
Jaakko
Hilkka Ahde nosti kissan pöydälle
3
193
Vastaukset 3
- Kokemusta on...
Joo! Heti kun "julkkis" nostaa kissan pöydälle, niin heti virkakunta reagoi. Mutta kun tavis lähtee valittamaan työpaikkakiusaamisesta, niin mitään ei tapahdu.
Hyvä noinkin, mutta taviksella kohtelu on toista....
... työpaikkakiusaamisen kokeneena en itse saanut mistään apua. Työterveyshuolto haukkui pystyyn. Työsuojeluihmiset lupasi maat ja mannut. Kun keskustelu oli, Sain kuulla kunniani.
En osannut ja jaksanut puolustaa itseäni enkä osannut ottaa mukaan ketään tai nauhoittaa keskusteluja. Jäin aivan yksin.
Lopuksi ei kannatttanut enää taistella vaan sanoin itseni irti vakityöstä ja voi miten aurinko paistoi ihanasti kun tulin ulos.
Vapaana ja pois siitä tuskan tunteesta.
Hain uuden työn ja kaikki on mennyt hyvin.
- Nousukkaat
on pahimpia. Eihän ammattiyhdistys pomo mikään herra liene.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981324
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit1061080- 61897
Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k40891Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi54872- 3858
Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.128817- 65685
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant52638Ei ole siitä kiinni
Että en tykkäisi. Tykkään liikaa, mutta se on epäsopivaa. Hirveää kidutusta ruokkia tunnetta täällä, jos todellisuudessa34580