20 mijoonaa tänään jaossa

Jos voitan annan mijoonan molemille siskoileni ja äidilleni,
"lopuilla", eihän tuosta "paljoa" jääkään, vaan 17 miljoonaa,
sillä sitä on kiva ostella oma talo, pari autoa, rotukissa ym. kivaa :D
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos annat rahaa, menee siitä puolet veroihin, mutta jos teet voitosta porukkasopimuksen tietyllä osuudella kullekkin, niin silloin verottaja ei voi ottaa lahjaveroa.

Äänestä
  • hyvä tietää, ei niitä rahoja verottajalle haluaisi antaakaan,
    heillä niitä on jo omasta takaa ihan tarpeeksi.

    Äänestä

tästä saat toisen vinkin...säästä rahas,mitään et kuitenkaan voita...

Äänestä

Jos voitan vaihdan kaikki euron kolikoiksi ja rupean kylpemään rahassa.

Viittiskö joku laskea montako kuutiometriä tosta summasta tulee.

Äänestä

Jos voitan pistän rahat visusti sukanvarteen ja jatkan työntekoa niin kauan kunnes pystyn! T: Bussikuski Eino 75v savosta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viking lotossa kirjoitti:

Jos voitan annan mijoonan molemille siskoileni ja äidilleni,
"lopuilla", eihän tuosta "paljoa" jääkään, vaan 17 miljoonaa,
sillä sitä on kiva ostella oma talo, pari autoa, rotukissa ym. kivaa :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu