nuuska ja pituuskasvu

apuva

Olen 14v, ja käytin yhden kerran nuuskaa. olen vain 150cm, kasvanko enää?? :(

7

1691

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Entinenuuskaaja

      Ei yks kerta vaikuta mitään ja koska toi oli nuuskaa niin vaikuttaa vielä vähemmän. Ei yks tupakkakaa vaikuta. Kyllä sää kasvat vielä ihan mut pysy mahollisimma eros nuuskasta tai röökistä.

    • saharaaaa-

      No tupakointi tappaa pituuskasvun. Ite olen tupakoinnu 15v lähtien, mun pituudesta jäi 2cm pois,. piti siis tulla 170cm mut jäinki vaa 168cm (äiti tosin on vain 166cm), mut nuuska tekee reikiä suun limakalvoille.. jos liikaa käyttää.. Nuuskan käyttäjät on ihan urpon näkösii, ku huuli pyöreenä menee tuol kadulla.. xD

    • seppox

      Kyllä se pituuskasvu on nyt siinä sitten. Mutta käytähän toki nuuskaa, koska siitä ei enää ole haittaa ja se tuntuu hyvälle! Lyhyenä on myös parempi käyttää nuuskaa, kun sinua ei nähdä jonkin esteen takaa tai huulesi ei pullota ylhäältä päin katsovia, jos nenä on tiellä.

    • x

      ruokavalio vaikuttaa pituuskasvuun,jos syöt vaan sipsejä ja kolaa niin varmasti vaikuttaa pituuskasvuun

      • gd

        Ainakin leveys-suunnassa.


    • Lyhyt?

      Ite aloitin tupakoinnin 10-vuotiaana, kyllä, 10-vuotiaana. Oon nytten 20 ja pituutta on 179cm, arvioitiin että kasvaisin 165cm pitkäks, mutta ohi mentiin ja lujaa. Tupakki taikka nuuska ei todellakaan lopeta pituuskasvua, aikuisten pelottelua, mutta älkää jumalauta alottako nuorena kessun polttoa, ite koitan kokoajan päästä eroon.

    • Nuuskamuikkun

      Nuusk on herrasmiehille

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      32
      7027
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      42
      4321
    3. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      24
      3705
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      184
      3440
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2487
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      30
      2445
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      43
      2084
    8. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      26
      2034
    9. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      164
      1983
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1402
    Aihe