KooKoon valmentajan historiaa vähänkään tunteville on täysin päivänselvää että minkäänlaisesta käskytyksestä ei varmasti ollut kysymys. Viimeistään valmentajan lausunto lehdistötilaisuudessa vahvistaa että minkäänlaisesta käskytyksestä ei todellakaan ollut kysymys.
"Joku voi lässyttää kaikennäkösii juttuja, mut tota, tosiasia on se, että voittaminen on se, joka on se aikas tärkein. Tavalla tai toisella."
http://www.youtube.com/watch?v=_PhddhIw2Ks&feature=share
Forsbergin taklaus ja Kolme hyvää pistettä
5
244
Vastaukset 5
Asiantuntemattomien repostellessa taklauksia on syytä muistaa myös taklattavan vastuu. Nyt tilanne on menossa siihen, että jokainen loukkaantumiseen johtava taklaus tuo automaattisesti pelikieltoa ja eihän se niin voi olla. Myös turkulaisten mikkihiirien on syytä muistaa kaksi perusjuttua. Ei pidä päästää ketään tulemaan puun takaa. Yhtään taklausta ei nähtäisi jos niistä varoitettaisiin etukäteen, koska silloin toinen ehtisi halutessaan väistää. Toinen juttu. Miksi jokainen jääkiekon asiantuntija sanoo "pidä pää ylhäällä"? Näitä kannattaa miettiä.
Meillä on hyvä kapteeni. Forsberg tekee kaikkensa joukkueen puolesta ja se, että välillä läikkyy yli on vain sitten kestettävä. Tuossa tilanteessa oli huonoa tuuria paljon mukana, eikä tuo kyllä mikään tahallinen vahingoittamisyritys ollut, vaan kaikkien sattumuksien summa, mutta parin pelin arvoinen taklaus silti. KooKoolisän kanssa siitä tuli sitten kolme peliä.
Itseasiassa juuri turkulaisilla oli pelissä paljon ylimääräistä häirintää ja mailalla hakkaamista. Patu olisi ollut elementissään siinä matsissa. Varmaan varmistaa seuraavassa matsissa ettei tule mitään turhia kostoja.- Erkenholt
Eli Kookoon kaveri taklaa kyynärpäällä päähän, ja vielä korostaa iskun voimaa käden liikkeellä. Ja kaikki tämä pimeästä kulmasta, Tuton kaveri ei voi edes nähdä taklaajaa.
Ihmettelempä vaan että minkälainen on sitten tahallinen vahingoittamisyritys jos tuo ei semmoinen ole. Pitääkö siellä jonkun kuolla ennenkuin aletaan antamaan oikeita rangaistuksia, ei kolme peliä tiukassa ottelutahdissa ole yhtään mitään.
Paljonko saa jos toinen kuolee? Viisi peliä? - Oikeus ja Kohtuus???
Jokipon Pitkänen heitti tuomaria kevyesti jääpussilla = kolme peliä.
Kookoon Forsbergi teurasti Anan AINAKIN kuukaudeksi saikulle = kolme peliä - hyvä kapteeni
Teidän kapteeni on kyllä varsinainen pelle!
06:59 2min FORSBERG Henrik KooKoo Sukeltaminen
Osaako se edes uida? - rusetti1
hyvä kapteeni kirjoitti:
Teidän kapteeni on kyllä varsinainen pelle!
06:59 2min FORSBERG Henrik KooKoo Sukeltaminen
Osaako se edes uida?Ja taas lauantain pelissä sama tanan Forsberg 5 20 ja ulos. Eikö joku vois vähän opettaa ennenkuin se vielä lopettaa jonkun uran.
Mistä noita pellejä oikein tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1882017Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1581402Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2231020- 71907
- 58888
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus71813- 47803
- 93767
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200687Martinan alamäki jatkuu
Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”151666