Keskusta nousussa

Keskusta, kuten Väyrynenkin näyttävät lähteneen nousuun. Siitä kiitos järkeville ja kokonaisuuden näkeville suomalaisille.
857
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vaikuttikohan Kapin vihakirjoittelun loppuminen keskustan nousuun.

Äänestä
  • Keskustan avulla paluu entisiin hyviin aikoihin alkaa. Juppi Niinistö häviää Väyryselle koko kansan presidentille.

    Äänestä

  • Tietoa on kirjoitti:

    Keskustan avulla paluu entisiin hyviin aikoihin alkaa. Juppi Niinistö häviää Väyryselle koko kansan presidentille.

    Niinistö 82%
    Väyrynen 18%

    Äänestä

JEES

Väykystä pressa !!!

Äänestä

Keskusta nousee vain jos Väyrynen ei pärjää kisassa ja siltä onneksi näyttääkin.

Väyrynen on pahin mainos puolueelle ja hänestä pääsee onneksi eroon. Vaalien jälkeen uusi suunta ilman "huonoa mainosta."

Moni on kertonut äänestävänsä kuntavaaleissa keskustaa kiitokseksi siitä kun Väyrynen ei saanut kannatusta eikä valita presidentiksi.

Äänestä
  • Presidentin vaaleissa äänestetään paljon tunteella ja tuskin vasemmistolainen voi äänestää kovan luokan porvaria Niinistöä. Suomalaista kuitenkin melko tarkkaan puolet on vasemmistosta, loput keskustasta ja oikeistosta.
    Lisäksi on jopa porukkaa joka äänestää järjellä, eivätkä hekään äänestä Niinistöä.
    Niinistön äänestäjiksi jää lopulta vain pikku nousukkaat, jotka politiikasta paljonkaan ymmärrä.
    Toinen kierros on ratkaiseva ja siitä tulee tiukka, vastakkain ovat Natottajat ja isänmaalliset, sekä EU fanit ja Suomalaiset.
    Lopullinen voittaja on Paavo Väyrynen joka hallitsee asiakysymykset parhaiten. Paavolla on myös Keskustan tuki takanaan miltei 100 prosenttisesti. Maakunnan väki kyllä käy uurnilla ahkerasti ja hoitaa velvollisuutensa.
    Kokoomuksen ei nyt kyllä kannattaisi vouhata niin paljon kuntien pakkoliitoksista, sillä suurin osa kuntapäättäjistä ja kansalaisista on pakkoa vastaan. Niinistön pelin pilaavat juuri omat, jotka ovat liikaa voitontunnossa ja valmiita sotkemaan Keskustan suohon. Keskusta ei tule enää auttamaan Kokoomusta, vaan tarvittaessa äänestävät vaikka Soinia.

    Äänestä

Nousoo, se. Nousoo, nousooo. Punikeilla laskooo kannatus ja munnut.

Äänestä

Persujen nousuhan olikin vain protesti kansalta, eipähän SMP:ään kauaa keikkunut. Tyhjät tynnyrit ei kiinnosta kauan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kapt evp H P kirjoitti:

Keskusta, kuten Väyrynenkin näyttävät lähteneen nousuun. Siitä kiitos järkeville ja kokonaisuuden näkeville suomalaisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu