Kiviniemen räksytys on tehnyt tehtävänsä. KEPUn kannatus on tuoreen gallupin mukaan enään vain 14,2 %. Pienin oppositiopuolue rypee surkean historiansa surkeimmassa jamassa.
Tilannetta ei helpota, että Väyrynen paljasti kannattaneensa Kreikkaa euroalueen jäseneksi.
KEPUn kannatus enään vain 14,2 %
12
65
Vastaukset
- Kapt evp H K
Heh. Tuo on todella surkea lukema. Eduskuntavaaleissa kannatus sentään oli vielä 15,8 %.
- Kannatus alenee
Seuraavissa ek-vaaleissa 2015 Kepun kannatus tulee olemaan luokkaa 11 - 12 prosenttia.
Sen ylemmäksi ei nouse, vaikka mikä olisi. Yritys ja pyrky on tietysti puolueella kova, mutta kansa on järkiintynyt eikä anna enää äänivaltaa Kepulle.
Saahan tuollakin kannatusosuudella (teoreettisesti) 22 - 24 kansanedustajaa parlamettiin, joka toki riittää hyvin kuihtuvalle Keskustapuolueelle.
- fixu rouva
Paavo VÄYRYNEN pärjäsi niin hienosti siinä englanninkielisessä haastattelussa että kyllä hyvä tulee.. kAS KUN 1.3.2012 JÄLKEEN PRESIDENTIN ENSISIJAINEN TEHTÄVÄ ONKIN PITÄÄ HYVIÄ SUHTEITA AMERIKKAAN , VENÄJÄÄN, KIINAAN jne.Muista MARTTI AHTISAARI , SIITÄ SE VAAN PRESSAKSI. jA PAAVO VÄYRYNEN ON NIIN KUIN ITSE TURVALLISUUS. Maan ISÄ. ja kas muistellaanpa UKK JA MUUT , EI PRESSAKSI SOVI MITKÄÄN TASSUKAT.Manukin oli tosi fixu ja rehahti tuon tuosta. Terveisii vaan ehdokas PV:lle, että kannatta olla välittämättä kun kultaa yritetään tulesa koetella.""hyvällä sijalla tulee väyrynen olemaan äänestyspäivänä.ONHAN SE NIINISTÖKIN AIKA "mukiinmenevä"
Kappas vaan känän päskäkin on taas herännyt horrosesta sen verran, että on jaksanut tuon vakioviestinsä laittaa
- Kapt evp H K
Kepu on pienin oppositiopuolue ja sen ininää ei tarvitse huomioida.
- Nassen Setä
Mahtaa Kiviniemeä ja Väyrystä ketuttaa kuin pientä oravaa.
- Hauskaa nauraa teill
Voi voi ei se Mungon kannatus nouse vaikka kuinka itkisitte. Vi uttaako?
- heh heh
Ja suunta on alaspäin.
- Kapt evp H K
Suunta on kovaa vauhtia alaspäin.
- Joulu-Pukki!
Alaspäin mennään vauhdilla...
- ‹(•¿•)›
Alaspäin on suunta...
- kele, ittu
miten viitsit nostaa tuon hullun maanpetturin ja punikkisian jätöspossun viestin ylimmäksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678