Kiviniemen räksytys on tehnyt tehtävänsä. KEPUn kannatus on tuoreen gallupin mukaan enään vain 14,2 %. Pienin oppositiopuolue rypee surkean historiansa surkeimmassa jamassa.
Tilannetta ei helpota, että Väyrynen paljasti kannattaneensa Kreikkaa euroalueen jäseneksi.
Tilannetta ei helpota, että Väyrynen paljasti kannattaneensa Kreikkaa euroalueen jäseneksi.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Heh. Tuo on todella surkea lukema. Eduskuntavaaleissa kannatus sentään oli vielä 15,8 %.
Seuraavissa ek-vaaleissa 2015 Kepun kannatus tulee olemaan luokkaa 11 - 12 prosenttia.
Sen ylemmäksi ei nouse, vaikka mikä olisi. Yritys ja pyrky on tietysti puolueella kova, mutta kansa on järkiintynyt eikä anna enää äänivaltaa Kepulle.
Saahan tuollakin kannatusosuudella (teoreettisesti) 22 - 24 kansanedustajaa parlamettiin, joka toki riittää hyvin kuihtuvalle Keskustapuolueelle.
Paavo VÄYRYNEN pärjäsi niin hienosti siinä englanninkielisessä haastattelussa että kyllä hyvä tulee.. kAS KUN 1.3.2012 JÄLKEEN PRESIDENTIN ENSISIJAINEN TEHTÄVÄ ONKIN PITÄÄ HYVIÄ SUHTEITA AMERIKKAAN , VENÄJÄÄN, KIINAAN jne.Muista MARTTI AHTISAARI , SIITÄ SE VAAN PRESSAKSI. jA PAAVO VÄYRYNEN ON NIIN KUIN ITSE TURVALLISUUS. Maan ISÄ. ja kas muistellaanpa UKK JA MUUT , EI PRESSAKSI SOVI MITKÄÄN TASSUKAT.Manukin oli tosi fixu ja rehahti tuon tuosta. Terveisii vaan ehdokas PV:lle, että kannatta olla välittämättä kun kultaa yritetään tulesa koetella.""hyvällä sijalla tulee väyrynen olemaan äänestyspäivänä.ONHAN SE NIINISTÖKIN AIKA "mukiinmenevä"
Kappas vaan känän päskäkin on taas herännyt horrosesta sen verran, että on jaksanut tuon vakioviestinsä laittaa
Kepu on pienin oppositiopuolue ja sen ininää ei tarvitse huomioida.
Mahtaa Kiviniemeä ja Väyrystä ketuttaa kuin pientä oravaa.
Voi voi ei se Mungon kannatus nouse vaikka kuinka itkisitte. Vi uttaako?
Ja suunta on alaspäin.
Suunta on kovaa vauhtia alaspäin.
Alaspäin mennään vauhdilla...
Alaspäin on suunta...
miten viitsit nostaa tuon hullun maanpetturin ja punikkisian jätöspossun viestin ylimmäksi?