S A A T A N A N Y L E!

TV-luvat boikottiin nyt!
1077
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

ISKEN TURPIIN !

Äänestä

Punapropagandasta pitäisi vielä maksaakin?

Äänestä

ANNA MENNÄ!

Äänestä

Jos olette asuneet ulkomailla, olette kai tulleet toteamaan, kuinka KELVOTTOMAT TV-ohjelmat on ainoastaan meillä Suomessa. Jos sitten käännyt radion puoleen, niin joudut toteamaan, että radiossa toistetaan meneen kertaan samat ohjelmat. Pois sekä televisiot että televisioluvat. Nekin ovat ennätyskalliit Suomessa. Verratkaapa muita maita, tulee yllätyksiä!
Hyvää, tunnelmallista ilman-TV-joulua kaikille ja kaikkea hyvää uudelle vuodelle.

Äänestä
  • Saksassa ainakin tuli laadukasta ohjelmaa ilmaiskanavilta, taisihan siellä näkyäkin selkeästi enemmän kanaviakin ilmaiseksi, joista tuli myös ohjelmaa, eikä jotain tv-chattiä tai taustakuvaa musiikilla.

    Äänestä

Boikotti olisikin aivan erinomainen isku YLE:n kulkusiin. Yle-vero tulee voimaan vasta 2013, jos nyt siis KAIKKI sanovat TV-lupansa irti, tulee Ylelle k u siset paikat, ja tuhannet valepalkolliset joutuvat kilometritehtaalle

Äänestä

Suomenkeilisten radio-ohjelmien surkeus on kyllä uskomatonta.
Samaa pa*kaa suoltaa joka tuutti puolen tunnin välein kerraten. "Musiikkia" edustaa power-play lista käsittäen n. 20 kappaletta joita soitetaan jatkuvasti.
Välillä sekamölinää kahden juontajan yhteisääneen.
Epäilen että kyseessä on jokin tarkoituksellinen kansan tyhmistäminen, muuten tätä ei voi selittää.
Lisäksi suomenkielisten kanavien kuuluvuus on surkea ruotsinkielisiin verraten.
Svenska talande bättre folkin kanavat kuuluvat häiriöttä itärajalle saakka.

Äänestä
  • YLE Puhe on ainut järkevä radiokanava. Kansanedustajia ja presidenttiehdokkaita usein vieraana, haastattelija mukavan terävä. Saisi oikeastaan olla yksi kanava täysin politiikkaan liittyvää. Saisi toistaa Eduskunnan istunnot vähintään yöaikaan, mieluiten myös päivällä.

    Oikeastana mitään muuta kanavaa en edes kuuntele. Joskus harvoin YLE Suomi tai NRJ-Energy.

    Jotain hyvää sentään YLEstä.

    Äänestä

Ei haittaa mitään tuo uudistus. Jos on maksanut tv luvan muutenkin niin nythän se jopa halpenee.
Sitten ruvetaan kapinoimaan jos menee kaikki kanavat mainos rahoitteisiksi, ja tulisi vaan jotain huippujullia panettaa, tyyppisiä sarjoja joka kanavalta. Se olisi harakirin paikka.

Äänestä

Se muuten kallistuu 30%.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


................. kirjoitti:

TV-luvat boikottiin nyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu