Hyvää joulua suomalisille!

paavin miehiä.

Mikähän se Paavo Lipposen joulunsanoma on? Hän arveli, että alhaiset kannatusluvut hänen osaltaan johtuvant siitä, että kansan huomio on nyt joulun vietossa. Kun joulu on mennyt, niin sitten TOSIASIAT? Palautuvat kansan mieleen ja kannatus nousee syöksykiitoon?
Juhliiko hän pohjoisafrikanmaiden islamistien voittoa? Hänhän oli liittämässä näitä maita eu-hun. Venäjää enne suomen hänen mukaansa pitäisi liittyä natoon?
Eihän tuossa ole mitään järkeä? Vai onko sittenkin. Sauli Niinistö puhui avoimesti uudesta maailmanjärjestyksestä ja molemmat herrat ovat samalla asialla.
Lipposta raivostutti ilmiselvästi Niinistön ääneen lausuma UMJ.
Kyllä Lipponen ja Niinistö ovat saman herran palvelijoita molemmat.

1

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No, täytyy muistaa, etteivät Mooses ja Aaron koskaan päässeet Luvattuun maahan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      131
      1374
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      103
      889
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      713
    4. 51
      605
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      15
      533
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      484
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      35
      432
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      399
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      394
    Aihe