NIINISTÖ KIREÄ JA HERMOSTUNUT...

ihemetyttää
26133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

http://www.youtube.com/watch?v=7FYpbCPJNy4

Kyllä sitä nyt vituttaisi ketä tahansa, kun ensin on yritetty kymmenen vuotta tehdä imagoa positiivisemmaksi, eikä silti pääse presidentiksi.

Jos Niinistö voittaa, niin vaalivilppi on varma. Miksi meidän valtio ei tee kuten Venäjä ja asenna webkameroita _jokaiseen_ vaalipaikkaan?

Äänestä
  • Niinistö tiesi euron valuviat, kuten kaikki muutkin!

    http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2011/12/03/komission-ex-puheenjohtaja-euro-oli-tuomittu-alun-pitaenkin/201118301/12


    Ruotsi ja muut pohjoismaat jäivät pois petoksesta, mutta Sauli Niinistö runnoi euron kansalta kysymättä ja kuittasi siitä itselleen palkkioviran EMU pankissa ja hyvän eläkkeen. Suomalaiset ovat hänelle vain väline rikastua ja viedä vapaamuuri kaveriensa sanomaa uudesta maailmanjärjestyksestä eteenpäin. Suomi on Näkemiin, jos Kokoomus toteuttaa vaalivilppinsä taas. Ennakkoon en uskalla äänestää, sillä mihin voi enää luottaa?, Ja tietenkään Paavo Arhimäkeä ei voi äänestää ,sillä ysit luetaan väärinpäin myös Niinistölle no. kuudeksi (ei sattumaa). Tietenkin on turha odottaa virallisia vaalilippuja ja kuulakärkikyniä vaalikoppeihin.

    Äänestä

Sauli Niinistöllä on piilossa niin paljon salaseurojen jäsenyyksiä, että hän ei voi luvata kansalle yhtään mitään.

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/113753-apu-niiniston-suosimalla-ritarikunnalla-hyvin-erikoinen-tausta

http://www.youtube.com/watch?v=cll4qKCIdKM&feature=endscreen&NR=1

Suomen kansasta ei Niinistö ole koskaan välittänyt. Suomen markan ryöstöä hän ei ole koskaan anteeksi pyytänyt. Suomi saa tehdä konkan ja teollisuus loppua, Kokoomus myy Suomen velan koroista ja tekee Suomesta ydinjäte kaatopaikan. Toimittajat eivät ole koskaan vaatineet mitään selvää kantaa omalta lemmikiltään. Kun ei mitään lupaa... niin onko Suomi typeryksiä täynnä edelleen?

Äänestä

Jos nyt itse 33-vuotiaana naisin 65-vuotiaan ukon, voin olla varma, että hän olisi kireä ja hermostunut.

Äänestä
  • Yksi vuosi tuon ikäisen ukon kanssa tuossa iässä näkyy naamalla vähintään viitenä.

    Äänestä


Kai se vetää naaman mytylleen, kun uuden maailmanjärjestyksen juuret avautuvat kansan tietoisuuteen. Niinistöllä ja Lipposella on yhteinen ongelma, jota he eivät pysty koskaan selittämään. Valtiopetos painaa mieltä, kun se tulee julki, tai on tullut jo. Sosiaalinen media ei ole täysin kahlittavissa noinvain.

Äänestä

Mikä tämä Saulin mainitsema "uusi maailmanjärjestys" oikeasti on ?

Äänestä

gookeleta ja tutki. Yhdysvaltain presidentti Bush sen ensin julkilausui. Se on noiden pimeydenherrojen vanhan salajuonen ydin.
Lipponen on samalla asialla ja räyhää, kun Niinistö ekana vilautti. Lipponen pisti paremmaksi pohjoisafrikan valtioiden eu-hun liittymisestä ja venäjän natojäsenyydestä.
Oikeastaan, jos suomi on demokratia, niin näiden herrojen pitäisi itse kertoa sinulle mikä se on.

Äänestä

Niinistöllä heikko itsekuri kun ei pääse tupakista eroon. Niinistö on hermostunut kun paistattelu päivänvalossa on päättynyt ja pitää kertoa kantansa ja selittää miksi Suomi vietiin euroon vaikka heillä oli tiedossa nämä euron viat,

Äänestä
  • Ei tainnut olla tällä kertaa lääkitys päällä?

    Edellisissä vaalitenteissä pupillit ovat olleet kuin lautaset?

    Kummallista nyhjäämistä ja jauhamista, eikä puhe (ajatus) kulje.

    Ei kestä totuuden tuloa julki?

    Äänestä

  • Pettäjäkokkare kirjoitti:

    Ei tainnut olla tällä kertaa lääkitys päällä?

    Edellisissä vaalitenteissä pupillit ovat olleet kuin lautaset?

    Kummallista nyhjäämistä ja jauhamista, eikä puhe (ajatus) kulje.

    Ei kestä totuuden tuloa julki?

    Amfetamiinilla jaksaa paremmin väitellä ja jaksaa keskittyä. Täytyyhän sitä nyt suomalaisen eturivin poliitikonkin doupata, kun urheiljatkin tekee niin.

    Äänestä

  • piristeet pelissä kirjoitti:

    Amfetamiinilla jaksaa paremmin väitellä ja jaksaa keskittyä. Täytyyhän sitä nyt suomalaisen eturivin poliitikonkin doupata, kun urheiljatkin tekee niin.

    Sauli Niinitöllä ei ole mitään selitystä, sillä tosi asiat ovat rankat; virhe on ollut tietoinen. Yleensä tästä saisi maapetosyyteen, mutta emme ole enää normaali länsimainen sivistysvaltio vaan joku mikä lie herrojen ryöstön kohde.

    http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2011/12/03/komission-ex-puheenjohtaja-euro-oli-tuomittu-alun-pitaenkin/201118301/12

    Mediapropagandasta huolitta kansan se osa kansasta, jolla on järkipäässä (n.40%) on virheen ja petoksen huomannut. Sauli Niinistön vitsit ovat vähissä. Valta osa firmoista joutuu lopettamaan tai siirtymään ulkomaille, ja näin on jo käynyt. Tänne jää vain harmaa talous... mutta oman maan rahapoliittisia virheistä ei millään luovuta eikä markkaa oteta kellumaan vieläkään??? Aivan kuten Koiviston kovan markan aikana, sitten vasta kun oli liian myöhäistä. Järkyttäviä nämä vanhojen puolueiden salaseura pehtorit, jotka ovat itsenäisyysjuhlien suurimmat huijarit ja kansamme lopettajat:

    http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=5&id=2019

    Äänestä

Tarttis vähän diapamia? Tai sitä 9mg buranaa vaimitäseoli? Tä?

Äänestä

Eikö olisi mukavaa että Haavisto valittaisiin pressaksi. Haavistolaisten johdosta suomessa on voipula kun rasvaavat pepojaan voilla. Homot kun karppaa niin perserasvaksi kelpaa vain voi.

Äänestä

Jos Haavistosta tehää ekana eunukki,niin eiköhän seki kelepais Suomen resitentiksi.

Äänestä

Ei juma... Jos Haavisto olisi pressa niin moniko voisi katsoa vakavana kun haavisto kättelisi poikkulin kanssa linnassa. Tule mieleen Hollannin papiston menot kun poikasille annettiin lähetyssaarnaaja oppia.

Heh heh lähetyssaarnaaja asento mistähän sekin on tullut

Äänestä
  • Diapami on parempaa. Mutta koska se on kohtalaisen turvallista ja siitä tulee hyvä olo, se on tietenkin laitonta ilman reseptiä. Lasketaan huumausaineeksi, yksi mietokin rauhoittava taskussa voit saada huumausainerikoksen. Pelleilyä.. vai onko se niin, että suomalaiset ei vaan osaa käyttää mitään päihteitä kun on jo viinalla kansakunnan muisti tuhottu? Suomesta sai vielä viime vuosisadan puolella apteekeista kokaiinia, amfetamiinia, kannabista, oopiumia ja sen johdannaisia (morfiini,kodeiini..). Kaikki yleisimmät huumeet ovat siis olleet lääkkeitä, ja ovat sitä edelleen. Lääketeollisuudella vaan oli parempia suunnitelmia, ja isoja rahoja mustamaalauskampanjaa varten.

    Äänestä

  • The Great Hoax kirjoitti:

    Diapami on parempaa. Mutta koska se on kohtalaisen turvallista ja siitä tulee hyvä olo, se on tietenkin laitonta ilman reseptiä. Lasketaan huumausaineeksi, yksi mietokin rauhoittava taskussa voit saada huumausainerikoksen. Pelleilyä.. vai onko se niin, että suomalaiset ei vaan osaa käyttää mitään päihteitä kun on jo viinalla kansakunnan muisti tuhottu? Suomesta sai vielä viime vuosisadan puolella apteekeista kokaiinia, amfetamiinia, kannabista, oopiumia ja sen johdannaisia (morfiini,kodeiini..). Kaikki yleisimmät huumeet ovat siis olleet lääkkeitä, ja ovat sitä edelleen. Lääketeollisuudella vaan oli parempia suunnitelmia, ja isoja rahoja mustamaalauskampanjaa varten.

    täällä oli vielä jonkin näköistä yhteisöllisyyttä olemassa, eikä jenkkien annettu sanella meidän politiikkaa. Se että nuo eivät ole apteekista saatavissa, johtuu kokoomuksen sotkeutumisesta huumekauppaan ja jenkkien huumesodan peesailusta.

    Äänestä

Vapaamuurareita ei demokraattisen maan johtopaikoille.

Äänestä
  • Niinistö ei ole vapaamuurari.

    Äänestä

ei niinistölle..alkaa ahdistaan vielä lisää,jos se tulee kukkoileen alaimmaisilleen.

Äänestä

koska vei Suomen Lipposen kanssa Euroon. Nyt on pakko puolustella kaikin keinoin tätä virhettä ja solvata asioista eri mieltä olevia.

Tässä ei niin mukavaa katsottavaa vuodelta 1998

http://www.youtube.com/watch?v=PwEbyUactDE

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


uuras kirjoitti:

ihemetyttää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu