Intia ostaa Venäjältä hävittäjiä.

Huomaava mies

Jälleen uusi asekauppa maiden välillä, Sukhoi-30 koneita joka on tutkassa näkymätön. Usa on pitkään koittanut saada Intian omien aseidensa ostajaksi, turhaan. Intian ja Venäjän välillä on myös laajaa ydinvoimateknologian kauppaa. Venäjä rakentaa Intiaan lukuisia ydinvoimaloita.


http://finnish.ruvr.ru/2011/12/15/62256874.html

6

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Venäjällä jytää

      Suomenkin kannattaisi ostaa Sukhoita, 30iä, 35ia. Ne hakkaa jenkkikoneet kättelyssä, ovat halvempia, huoltoväli pitempi, ei näy tutkissa, lentosäde suuri, ketteriä, nopeita, uudenaikaisia, eivät kulu niin kuin jenkkikoneet. Nyt vielä kun USAn sotakoneteollisuus on ihan solmussa. Sutta tulee ja kallista sutta liukuhinhnalta F22, F30, B2, B1, putoilee, näkyy tutkassa, ohjaus ei toimi, liian kalliita, testit kesken, tuotanto lopetettu.

      • Viisas ei meeLankaan

        Jokainenhan sen nyt tietää, että niihin on kätketty itsetuhojärjestelmä, ja torjubntaohjusten kutsujärjestelmä, kun venäläiset painaa nappia, niin ne putoovat sen tien.


      • hmm...
        Viisas ei meeLankaan kirjoitti:

        Jokainenhan sen nyt tietää, että niihin on kätketty itsetuhojärjestelmä, ja torjubntaohjusten kutsujärjestelmä, kun venäläiset painaa nappia, niin ne putoovat sen tien.

        Parempi jos putoaa vain silloin. Amerikkalaiset koneet kun tippuu muutenkin.


    • Pycb*
    • "I had a guaranteed military sale with ED-209. Renovation program. Spare parts for 25 years. Who cares if it worked or not?"

      Dick Jones - Senior President of OCP

    • hmm...

      Kukapa ei haluaisi parasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1835
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1190
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      461
      1179
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1063
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      841
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      837
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      786
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      773
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      691
    Aihe