Jälleen uusi asekauppa maiden välillä, Sukhoi-30 koneita joka on tutkassa näkymätön. Usa on pitkään koittanut saada Intian omien aseidensa ostajaksi, turhaan. Intian ja Venäjän välillä on myös laajaa ydinvoimateknologian kauppaa. Venäjä rakentaa Intiaan lukuisia ydinvoimaloita.
http://finnish.ruvr.ru/2011/12/15/62256874.html
Intia ostaa Venäjältä hävittäjiä.
6
80
Vastaukset
- Venäjällä jytää
Suomenkin kannattaisi ostaa Sukhoita, 30iä, 35ia. Ne hakkaa jenkkikoneet kättelyssä, ovat halvempia, huoltoväli pitempi, ei näy tutkissa, lentosäde suuri, ketteriä, nopeita, uudenaikaisia, eivät kulu niin kuin jenkkikoneet. Nyt vielä kun USAn sotakoneteollisuus on ihan solmussa. Sutta tulee ja kallista sutta liukuhinhnalta F22, F30, B2, B1, putoilee, näkyy tutkassa, ohjaus ei toimi, liian kalliita, testit kesken, tuotanto lopetettu.
- Viisas ei meeLankaan
Jokainenhan sen nyt tietää, että niihin on kätketty itsetuhojärjestelmä, ja torjubntaohjusten kutsujärjestelmä, kun venäläiset painaa nappia, niin ne putoovat sen tien.
- hmm...
Viisas ei meeLankaan kirjoitti:
Jokainenhan sen nyt tietää, että niihin on kätketty itsetuhojärjestelmä, ja torjubntaohjusten kutsujärjestelmä, kun venäläiset painaa nappia, niin ne putoovat sen tien.
Parempi jos putoaa vain silloin. Amerikkalaiset koneet kun tippuu muutenkin.
- Pycb*
Epäilen, vaikka noin se uutisessa oli, että tutkassa näkymätön. Olisiko toimittajan moka. SU-T 50 on tukassa näkymätön(tai huonosti näkyvä)
Niitäkin Intia ostaa ja taisipa olla kehittelemässäkin.
http://www.youtube.com/watch?v=sGc1SI0hXXA&feature=related "I had a guaranteed military sale with ED-209. Renovation program. Spare parts for 25 years. Who cares if it worked or not?"
Dick Jones - Senior President of OCP- hmm...
Kukapa ei haluaisi parasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061