Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Koukussa homopornoon!

Olen bi/hetero poika. Tykkään huomattavasti enemmän tytöistä, mutta itsetyydytyksessä asia on toisin. Heteroporno ei saa minua enään kovaksi, se tuntuu jotenkin niin nähdyksi. homoporno taas on jotain sanoinkuvaamattoman kiihottavaa.
Olen jäänyt siihen koukkuun. Homoseksi tuntuu jotenkin paljon helpommalta ja siinä on sellainen "kielletty hedelmä" efekti.
Mitä voin tehdä asialle?
202307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Jatka katsomista. Niin minäkin teen.

Mutta samoilla linjoilla olen. Siis että heteroporno on jo niin nähty, että tulee välillä sellainen tylsistymisefekti, et ei vähään aikaan kiinnosta, ja pitää siirtyy homopornoon, joka on niin erilaista, kiellettyä, ns. "eksoottista" normaaliin jyystöön verrattuna.

Itekin olen enemmän toki naisiin päin. Neitsyt kuiteski. Mut seksi miehen kanssa ei sillai kuitenkaan kiinnosta. Tykkään enemmän vaan olla katsojan asemassa ja siinä jossain se homoporno korvaa heteropornon.

Äänestä
  • Tyydytätkö itseäsi useammin ajatellessasi/katsoessasi miehiä?

    Äänestä

Heh, mä olen nainen, tykkään molempien sukupuolien edustajista, naisia pidän paljon viehättävämpänä. Silti homoporno on musta kiihottavinta. Ehkä se ei johdu edes sukupuolesta, vaan siitä, että e tuntuu aidommalta. Naiset useammin näyttelee/liiottelee kiihkoaan.

Äänestä
  • siis miesten välinen seksi oon kiihottavampaa

    Äänestä

Mulle käy kumpikin porno ihan yhtä hyvin =) Aina mielialan mukaan kumpaa kattoo ^^

Äänestä

Mutta jos olet kuitenkin bi, niin mikä on ongelma?

Oon bi poika myös, mutta ei mua häiritse se yhtään vaikka pidänkin homopornosta paljon enemmän kuin normipornosta.. Tai no tykkäänkin pojista enemmän mutta kuitenkin.

Äänestä

mitä on ns. normiporno?

Äänestä
  • Jos multa kysyit, niin tarkoitin normipornolla sitä, jossa on mies ja nainen.

    Äänestä

  • Normiporno=
    Mies ja nainen, mies vanhempi, molemmat samanrotuisia, nainti lähetyssaarnaajassa, miehellä sperma lentää ja nainen teeskentelee jne...

    Äänestä

Itse olen bi-NAINEN, mutta ainoa "porno-genre" jota jaksaa katsella on (mies)homoporno, jännää. Mutta hey: NO SHAME (Y)

Äänestä

Ei pornon katsomismieltymykset kerro mitään siitä, mitä olet. Se mikä on fantasioissa kiihottavaa on eri asia, kuin se mikä oikeasti kiihottaa. Itse luen monesti seksinovelleja ja katson videoita, joita en todellakaan haluaisi tosi elämässä toteuttaa. Puhtaasti mielikuvitus tasolla ne kuitenkin kiihottavat. Katso mitä tykkäät, ja tee tosielämässä niinkuin tykkäät. Mitäpä sitä moisesta murehtimaan.

Äänestä

väitätte et miehet ei kiinnnosta mut silti katotte homopornoo???

Äänestä
  • nii vitun hinttarit (y) 1

    Äänestä

miks helvetissä sana 'homoporno' sensuroidaan, oikeesti mitä vittua ylläpito?

Äänestä

Hahaha tämä sanasensuuri on tosiaan erikoista. Joku KD:läinen asialla? Jotkut viestit pitäisi poistaa kokonaan niiden asiattomuuden suhteen mutta ei. Ja sitten ihan normaali suomalainen sana nostetaan framille.

Normipornon voi määrittää vain pornoa jatkuvasti seuraava. Muistelkaahan nuoruuttanne kuinka jotkut ihan pienetkin yksityiskohdat tekivät märäksi! Väittäisin että jokainen muistaa missä ensimmäisen kerran seksikuviin on törmännyt.

Se miksi aikaamyöten mieli muuttuu ja halajaa muuta onkin jännä juttu. Mielestäni kyse ei ole turtumisesta vaan kehittymisestä. Sukupuolielämä on vielä kokolailla tutkimatonta preeriaa. On juututtu ihmettelemään miksi joku ylipäätään tykkää tytöistä ja toinen pojista kun varsinaiseen ärsykkeeseen ei ole syytä löydetty. Onko niin että fetisseihin piiloutuu suurempi taika?

Nojoo , naidaan ja nautitaan niin kauan kuin kyetään ja jätetään tutkimukset tiedemiehille ja -naisille

Äänestä
  • Ei oo mikään KD asialla. Sensuuria on kaikkialla.

    Mutta tuo johtuu myös siitä jos katsoo jatkuvasti heteropornoa tai naisia alasti netissä niin sitä enemmän sitä tekee niin sen vähemmän se alkaa kiihottamaan. Siksi pitäisikin katsoa muutaman kerran viikossa tai kerran viikossa heteropornoa tai pitää viikon tauko ja sitten taas alkaa katselemaan niin sitten alkaa taas kiihottamaan. Ja jos nainen alasti ei kiihota niin katso naisia vaatteet päällä tai seksikkäissä asuissa jne bikineissä ja sitten alat pikkuhjiljaa katselemaan naisia alasti niin johan alkaa taas kiihottamaan. Siihen turtuu kun sen kaiken on jo nähnyt mutta siksi siitä pitkääkin pitää taukoa ja kokeilla eri vaihtoehtoja ettei tarvitisi hakea tyydytystä homopornosta. Kirjoitan näin koska tiedän itse mistä puhun.

    Äänestä

  • JJ89 kirjoitti:

    Ei oo mikään KD asialla. Sensuuria on kaikkialla.

    Mutta tuo johtuu myös siitä jos katsoo jatkuvasti heteropornoa tai naisia alasti netissä niin sitä enemmän sitä tekee niin sen vähemmän se alkaa kiihottamaan. Siksi pitäisikin katsoa muutaman kerran viikossa tai kerran viikossa heteropornoa tai pitää viikon tauko ja sitten taas alkaa katselemaan niin sitten alkaa taas kiihottamaan. Ja jos nainen alasti ei kiihota niin katso naisia vaatteet päällä tai seksikkäissä asuissa jne bikineissä ja sitten alat pikkuhjiljaa katselemaan naisia alasti niin johan alkaa taas kiihottamaan. Siihen turtuu kun sen kaiken on jo nähnyt mutta siksi siitä pitkääkin pitää taukoa ja kokeilla eri vaihtoehtoja ettei tarvitisi hakea tyydytystä homopornosta. Kirjoitan näin koska tiedän itse mistä puhun.

    Aivan, sensuuria on kaikkialla. Valitettavasti se ei kohdistu aina oikeaan kohteeseen. Kaksinaismoraalista johtuen saamme "nauttia" kidutuksista ja tappamisesta vapaasti mutta auta armias jos elin vilahtaa. Miten tähän on jouduttu?

    Kuvailemasi "siedätyshoito" varmastikin menee noin. En ymmärrä eroa homo/lesbo ja heteropornon suhteen, kaikissa niissä on hyviä ja huonoja. Minusta huonoimmat ovat ne leffat joista on erikseen pehmoversiot. Monasti osittain verhottu vartalo on seksikkäin. Tässä taatusti ollaan fetissien parissa ja jokaisella on omat mieltymyksensä.

    En usko että kukaan haluaa lopulta haluaa katsoa pornoa turtumiseen asti. Jos seksi alkaa maistumaan puulle on jotain muuta mennyt pieleen. Liika on aina liikaa ja itsehän sen rajan itsellemme asetamme.

    Äänestä

siirry shemale tai transsupornoon..se on homopornosta seuraava pornoaddiktille heterolle,vai mikä se nyt oli.. Hyvän näkönen transu kumpaankin kainaloon..voiko saada enää parempaa? Sit lopuks pelataan pleikkaa äijämeiningillä :)

Äänestä

Mulla on jääny ladyboy-porno "päälle". Siinä kun on kaikki hyvät; tissit, peräreikä ja kikkeliä :D

Äänestä

No minä pidän itse shemale pornosta koska siinä esiintyvät naisten ja miesten hyvä puolet esim rinnat ja penis :) Mutta pidän todella paljon homopornosta koska se kiihottaa enemmän ku taas heteroporno on nähty todella paljon. Itselläni on tyttöystävä ja katsomme yhdessä homopornoa ja tyydytämme samalla itseämme. Tyttöystävä hyväksyy että katson shemale- tai homopornoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


eihitto! kirjoitti:

Olen bi/hetero poika. Tykkään huomattavasti enemmän tytöistä, mutta itsetyydytyksessä asia on toisin. Heteroporno ei saa minua enään kovaksi, se tuntuu jotenkin niin nähdyksi. homoporno taas on jotain sanoinkuvaamattoman kiihottavaa.
Olen jäänyt siihen koukkuun. Homoseksi tuntuu jotenkin paljon helpommalta ja siinä on sellainen "kielletty hedelmä" efekti.
Mitä voin tehdä asialle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu