"Varmana pidettävän lähteen mukaan eräs suomalainen, tunnettu mediayhtiö toteuttaa kevään 2005 aikana uuden tosi-tv-sarjan.
Uudessa sarjassa kilpailijat kääntyvät vanhoillislestadiolaiseen uskontoon ja tavoitteena on noudattaa heidän sääntöjä. Nämä säännöt kieltävät kilpailijoilta mm. seuraavat asiat:
- tv
- videot
- elokuvat
- rock/pop-musiikki
- bileet
- alkoholi
- huumeet
- esiaviollinen seksi
- ehkäisy
- masturbointi
- avioero
- kiroilu
- meikkaaminen
- tyttö/poikaystävän pussaaminen
- seurustelu ei-lestadiolaisen kanssa
- lestadiolaisuuden arvostelu
- SRK:n, SRK:n toiminnan ja SRK:n päättäjien arvostelu
- vanhemmille niskurointi
- seksikäs pukeutuminen
- urheilujärjestöön/joukkueeseen kuuluminen
- kilpaurheilu
- näiden sääntöjen arvostelu.
Sarjaan valittavista puolet on naisia ja puolet miehiä. Jännitystä lisää se, että kilpailijoille järjestetään kiusauksia tehdä syntiä. Katsojien tehtävänä on äänestää kilpailijoita yksitellen pois. Viimeinen kilpailija voittaa huomattavan arvokkaan (ja erikoisen) yllätyspalkinnon. Sarjan markkinointi alkaa elokuussa 2004 ja SRK:n jäsenet eivät saa kilpailuun osallistua."
Ajatelkaa, mistä kaikesta kivasta pitää luopua. Taitaa moni seurusteleva jättää osallistumisen väliin... Kiinnostaako?
Uusi selviytymisohjelma alkaa
Kevät 2005!
4
843
Vastaukset
- kiinnostunut?
miten tuonne voi hakea? mikä on ´huomattavan suuri¨palkinto??
- ex-srk:n jäsen
saaks osallistuu jos on joskus kuulunu srk:hon? menis nimittäin kokemuksella noi jutut ja voitto vois olla varma. toi palkinto kiinnostaa muaki...
- *uskomaton*
EN USKO!! sorge.. :)
- Kokeilunhaluinen
Miten kauan toi kestää eli miten kauan pitää olla vanhoillislestadiolainen?
Mä en ainakaan ala oleen vl monta kuukautta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain26311655Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13810950Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356278Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2155129Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1573600- 1743518
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin532428Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3221932Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101778Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161664