Onko mahdollista, että voisi saada HIV:n niin, että molemmille seksin osapuolille kumppani olisi ensimmäinen jonka kanssa on yhdynnässä? Usean vuoden olen seurustellut saman naisen kanssa, enkä ole häntä pettänyt koskaan ja toivon ettei hänkään. Hän on sanonut, että vein hänen neitsyyden ja hän sai siinä samalla poikuuteni. Viime aikoina naisellani on ollut joitain oireita mihin emme ole saaneet vastauksia mistä ne voisivat johtua. Omana pelkona on lievästi tuo HIV. Internettiä, kun tutkin niin löysin kuvauksia joissa sanottiin mahdollisia samoja oireita joita naisellani on. Testillähän tämä tulee kaikista varmimmin selväksi, mutta haluan kuulla vähän suuntaa antavaa tietoa.
HIV tarttuminen
Tietämätön
4278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
"Usean vuoden olen seurustellut saman naisen kanssa, enkä ole häntä pettänyt koskaan ja toivon ettei hänkään. " Mene testeihin. Toivominen ei ole sama kuin että joku asia ei olisi tapahtunut.
Ja mistä ihmeestä se HIV olisi tullut jos kummallakaan ei ennen yhd.ole ollut virusta????!!
hahahha... ei se hivi itsestään tuu, jonkun pitää antaa eka se viirus. puhdas puhdas=puhdas=ei tauteja
seksiä harrastavat lapset saavat vielä lapsia...
Tosiaan ei se HIV nyt mistään ilmasta hyppää....itse jo yli nelikymppisenä alan todella ihmetteleen nykyistä nuorien seksivalistusta tai sitten sen ymmärtämistasoa. Tietoa kannattaa hakea faktasivuilta eli esim. hiv tukikeskuksen eikä aiheuttaa turhaa "hysteriaa" keskustelusivuilla. Toisaalta tietysti, jos harrastaa ainoastaan turvaseksiä niin ei tarvi koko asiaa edes miettiä.