JOKOHAN OLISI AIKA OSTAA OSAKKEITA ?

Late Lapista.

23

141

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iso d

      Kyllä. Niin raharikkaat tekevät. Aivan kuten 90-luvun lamassa rosvosivat veronmaksajien rahoituksella suuret kiinteistöomaisuudet itselleen. Lama on aina loistotilaisuus kähmjöille!

    • Aika alkaa oleen kypsä ... näyttää siltä, että säästöt olisi aika siirtää osakkeisiin ... itse veikkailin vuosi sitten Nokian osalta sellaista, että MS ostaa sen pois, kun kurssi tipahtaa alle 4e. Olin väärässä. Ilmeisesti saivat jo sen mitä täältä tulivat hakemaan. Ehken kuitenkaan osta noksuu...

      • sinappikone.

        ajattelin aikoinaan ostaa nokiaa kun hinta menee alle 5e.

        mutta onneksi tuli teknisiä vaikeuksia ja jäi ostamatta.


    • menneen talven lumia
      • Late Lapista.

        Minä taasen luin jostakin uutisesta, jotta mm. Englannissa Nokian Lumiat reivitään kauppiaiden käsistä!
        Eiköhän samoin käy Suomessakin kun se tänne myyntiin saadaan, kyllähän Suomessakin jubbeja ja uutuuksien perässä juoksijoita riittää !
        Taannoin näytettiin telkkarissa jenkeistä kuvaa kännykkäkaupasta, siinä myyjä jolla naamakin oli musta kuin muuripadan pohja, vakuutti jotta hän ei suostu myymäänkään muita kuin Nokian kännyköitä!


        Late Lapista. SSSS Ry!


      • tuttu juttu
        Late Lapista. kirjoitti:

        Minä taasen luin jostakin uutisesta, jotta mm. Englannissa Nokian Lumiat reivitään kauppiaiden käsistä!
        Eiköhän samoin käy Suomessakin kun se tänne myyntiin saadaan, kyllähän Suomessakin jubbeja ja uutuuksien perässä juoksijoita riittää !
        Taannoin näytettiin telkkarissa jenkeistä kuvaa kännykkäkaupasta, siinä myyjä jolla naamakin oli musta kuin muuripadan pohja, vakuutti jotta hän ei suostu myymäänkään muita kuin Nokian kännyköitä!


        Late Lapista. SSSS Ry!

        Microsoftin käyttis on kaikille tuttu, joten Nokian puhelimien nousu räjähtää.Ei tarviste opetella uutta käyttöjärjestelmää.
        Sillä on siksi myös helppo kommunikoida oman tietokoneen kanssa.


    • dfddhhh

      kurssi on menossa alaspäin,ite en ostais

      • Late Lapista.

        En osta IBM,mää, pysyttelen näissä jotensakin kotimaisissa yhtiöissä !



        Late Lapista. SSSS Ry!


    • paras saavutus.

      hauen hinta nousee kun julkikset nauttii keraamista ja yhtä hampaatonta kalaa kuin saajakin.

      • Late Lapista.

        VAD KOSTADEMAALAINEN HALKOPINO ?


        Late Lapista. SSSS Ry!


    • ja hyviä

      petoola kuusi kappaa puikuloita.

      • Late Lapista.

        AHAH !


        Late Lapista. SSSS Ry!


    • Glamourikaukana

      Eipä taida kannattaa. Huippumallikin on halpa muovinen tekele. Kun olis ees näyttö lasista, mutta naarmuuntuva muovitekele. Noksusta tuli kehno halppistekele.

      • Late Lapista.

      • tenkinen analyysi
        Late Lapista. kirjoitti:

        http://www.google.fi/url?q=http://www.kauppalehti.fi/5/i/porssi/porssikurssit/osake/?klid=1050&sa=U&ei=HyfwTo-6O4SL4gTr6IzNAQ&ved=0CA8QFjAA&usg=AFQjCNE_nK6N1t9nMfKrtumvOrzcd0QyAA


        Laskemaan päin näyttäisi olevan edelleen 3,568, ostetaan pois tuskin se enään paljoa laskee !



        Late Lapista. SSSS Ry!

        3:55 pm eli 22:55 eilen illalla (New Yorkin pörssin sulkemisajan jälkeinen kaupanteko) on tuo osakekartta eli Hesan pörssi taitaa aueta tänään Nokian kohdalta positiivisesti.


    • järkevin kommentti?

      Tommi Liimatta:

      Jos olisi ylipäänsä mahdollista surra tuntemattomia, en jaksaisi surra tuntemattomia.

    • shortttaaaaa,,,,,

      Niinhän sitä on luultu jo hyvän aikaa. Parhaat tilit tietysti tekee se joka uskaltaa olla ajoissa liikkeellä. Mutta kyllä tällä hetkellä maailman talous yhdysvaltoja myöten on sellaisessa kusessa että itse en sijoittaisi vielä mihinkään. Tietysti sijoitus johtajat yrittävät luoda kuvaa vakaudesta ja oikeasta ajasta sijoittaa - sehän on heidän työnsä saada ihmisiltä kiskottua viimeiset säästönsä tileiltä osakkeisiin - ja potin keräävät ammattisijoittajat.
      En halua olla ilon pilaaja mutta se mikä menee ylös tulee aivan varmasti alas ainakin tällaisina aikoina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe