Presidenttiehdokas Paavo Väyrysen Ahvenanmaan vierailu peruuntuu. Väyrysen oli tarkoitus vierailla Ahvenanmaalla keskiviikkona. Vierailu kuitenkin joudutaan siirtämään, koska Väyrysen kunto on pettänyt kampanjan aikana.
Ei riitä vanhus Väyrysen kunto edes kampanjan läpi viemiseen. Kuten hän itsekin on todennut: "Olen liian vanha ja liian lyhyt presidentiksi".
Vanhus-Väyrysen kunto ei kestä: Sairastui ja peruu tapahtumia!
24
145
Vastaukset 24
- Juska Paarma
...on alkanut ottaa toisen menneisyyteen matkalla olleen - Soinin - kanssa liikaa kopsuja.
- In vino veritas!
Että taasko on alkanut drinksu maistua? Kukahan tarvittaessa nyt lukitsee Väyrysen hotellihuoneeseen, kun Juhani Suomikin on jo eläkkeellä?
- Väyrysen aika on NYT
In vino veritas! kirjoitti:
Että taasko on alkanut drinksu maistua? Kukahan tarvittaessa nyt lukitsee Väyrysen hotellihuoneeseen, kun Juhani Suomikin on jo eläkkeellä?
Juhani Suomesta muuten tulisi loistava ulkopoliittinen neuvonantaja tasavallan presidentti Väyryselle. Suomikin on ollut liian kauan syrjässä. Kaikki kyvyt käyttöön Väyrysen Suomessa - siten saadaan maa uuteen nousuun.
Väyrysen Ahvenanmaan vierailu on aikataulutettu vasta tammikuun 11. päivä olevalle keskiviikolle, joten jos se peruuntuu, syy on joku muu kuin kunnon pettäminen.
http://www.vayrynen.com/kalenteri- Tietäjä!
Se oli alunperin suunniteltu tälle viikolle, mutta Väyrysen kunnon pettämisen takia se siirrettiin tammikuulle.
Tietäjä! kirjoitti:
Se oli alunperin suunniteltu tälle viikolle, mutta Väyrysen kunnon pettämisen takia se siirrettiin tammikuulle.
Ehkä sitten tämän viikon kierros Isojoen, Kristiinankaupungin, Teuvan, Kauhajoen, Kurikan, Ilmajoen, Perhon, Vetelin, Halsuan, Lestijärven, Toholammin, Kannuksen, Kalajoen, Kälviän, Pietarsaaren, Uusikaarlepyyn, Alahärmän ja Vaasan kautta Helsinkiin on serran Ahvenanmaan reissua kevyempi, että miehen kunto kestää.
- P-rkele
Se nyt on se ja sama, onko Väyrynen terve vai sairas presidenttinä. Muistelkaapa Kekkosta. Presidenttinä toimi hänkin, vaikkei aina muistanut omaa nimeäänkään. Tosin silloin oli Neuvostoliitto voimissaan, mutta sehän on ikuinen, kertoi Paavo Väyrynen. Väyrysestä vaan presidentti, ei presidentin tarvitse tolkuissaan olla, kunhan vaan on keskustalainen, sanoi kiihkokeskustalainen.
- Väykky yllättää aina
Väyrysellä on hyvät geenit. Väyrysen isä eli yli satavuotiaaksi. Väyrynen on mies parhaassa iässään. Väyrynen jaksaa kaksi kautta täysissä voimissa ja vielä kolmannenkin, jos sellainen poikkeuslailla jatketaan.
- eräs utelias
Mikä Paavoo vaivaa?
- oisko
tilaviini?
- Ei mikään..
Paavon vastustajia vaivaa paniikki!
- Väykky yllättää aina
Ei mikään.. kirjoitti:
Paavon vastustajia vaivaa paniikki!
Väyrysen vastustajilta puuttuvat asia-argumentit. Siksi he keskittyvät herjaamiseen. Kokoomuslaiset nostivat edellisissä pressanvaaleissa Halosta vastaan samanlaisen lokakampanjan internetissä. Levitettiin perättömiä huhuja ja juoruja jne. Ei auttanut silloin eikä auta nytkään. Väyrysen kiri on alkanut. Älä nyt hyydy, Väykky! Kolmas kerta toden sanoo...
- rauha paavolle
Eiköhän olisi jo syytä päästää Väyrynen viettämään eläkepäiviä. Olisi parempi, että hän jättäisi leikin tähän.
- keskustan äänestäjä
Voi! Tämä oli kyllä odotettavissa.
Kun ei nyt Väyryselle kävisi samoin kuin juuri kävi yhdelle hänen suurista esikuvistaan Kim Jong-ilille-- Huolestunut!
Tuossa Väyrysen iässä voi sydänkohtaus yllättää milloin vain, jos rasitus on liian suuri. Etenkin kun hän ei ole koskaan lasiin sylkenyt.
- Tulkoon joulu!
Taitaa katketa Väyrysen Paven kampanja kuin kananlento...
- Jep!
Vielä tämän päivän Väyrynen kampanjoi. Huomenna on ohjelmassa entisten ulkoministereiden perinteinen joululounas, jota seuraa joulutauko tapaninpäivään asti. Kampanjointi jatkuu tiistaina 27.12. Turussa.
http://www.vayrynen.com/kalenteri
- Huolestunut...
Liian kova tahti johti sairastumiseen. Ettei vain olisi nautittu rundilla toti tai pari?
- ei hameväkeä
Parempi juoppo vanha ukko kuin raitis akka!
- elämä on
väyryselle on jo tehty muutama sydän operaatio, joten todella huonossa kunnossa on kun vielä viinan kanssa läträä!!
Väyrysen korkea ikä ja huono kunto yhdistettynä ylipainoon on vaarallinen yhdistelmä. On varsin todennäköistä, että Väyrynen ei jaksa kampanjan loppuun saakka. Olisi inhimillistä ja armollista, että joku kampanjahenkilöistä jo nyt ohjaisi Väyrysen lepäämään ja rauhoittumaan.
- uppiniskaisia ollaan
No jossain luki jotta tervetuloa tapaamaan kampanjaväkeä, kun oli Väyrysen puhetilaisuus.. Ei mainittu että Väyrystä tapaamaan? Eli Paavo lienee enemmänkin sivussa ja kampanjaväki yrittää pehmittää uppiniskaista kansaa, joka on vielä uppiniskaisempi kuin Väyrynen... ei onnistu taivutus, ei.
- Kapt evp H K
Väyrysen huonot elintavat alkavat näkyä tuossa korkeassa iässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3441380Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan77946Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.72839Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61823Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt45702- 120693
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38682- 49648
- 50606
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K9536- 25525
- 32521
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48515En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o32492Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84485- 79457
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8447Iivari esittää poliisin tutkintaa
Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj21431