Presidentti ehdokas poltti

Kaksi muuta on sivareita.

On siinä ehdokkaita ylipäälliköksi.

Arvaa ellet tiedä kuka poltti sotilas passinsa ?
1586
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

tiettävästi näistä Suomen nykyehdokkaista. Sen sijaan kepulaisen kansanedustajan poika Markku Lahtela poltti julkisesti. Asialla tuskin on muuta kuin symbolinen merkitys, sillä kyllä tarvittaessa uusi sotilaspassi tulee tilalle. Tosin Lahtela sitä ei enää tarvitse, sillä hän koki saman kohtalon kuin Taneli Kekkonenkin (suicide)

Äänestä

Lipponen on viäpeli ja Soini alikersantti. Väyrynen on entinen Kekkosen ylentämä kgb-miesten tuttu ja Niinistö on ihmeellisen näköinen hiippari.

Äänestä
  • Mutta se on hyvä, että yhtään hanttapulia ei ole joukossa.

    Äänestä

Demari presidentti ylentänyt Lipponen
Tuskin kukaan muu sitä olisi tehnyt sotilaspassinsa polttajalle> julkisella paikalla.

Puolustusvoimia pilaktaan näillä Lipposilla..ym sivareilla

Äänestä
  • Sinunlaisellesi yksinkertaiselle ihmiselle helppo selitys. Tuollainen ihan oma selityksesi. Kiihota nyt itseäsi sillä selityksellä.

    Äänestä

  • Kekkosen jälkeen kun ei muita kuin demaripresidenttejä ole ollut, on oikein ymmärrettävää, että demaripresidentti on hyväksynyt Kekkosen jälkeen esitetyt ylennykset. Kerropa muuten yksikin tapaus, olkoon presidenttinä ollut kuka tahansa, jolloin presidentti ei olisi vahvistanut esitettyjä ylennyksiä?

    Äänestä

Mutta aavaan, että Väyrynen polttaa päreensä, kun äänet on laskettu.

Äänestä

"Aavan meren tuolla puolen...."
punikki laulaja.
Joka laulaa puna eliitin lauluja

Äänestä
  • Pannaanko Väyrynen lukkojen taa, jos äityy hillumaan tappion jälkeen?

    Äänestä

punikki laulaja.

Ookko nää Oulusta, ookko nää pölijä?

Äänestä

Tällä palstalla esiintyvät Väyrysen kannattajat on melkomoisia valehtelijoita. Mutta valehtelemallakaan se totuus ei muuksi muutu, ettei Väyrysestä taaskaan presidenttiä tule.

Äänestä

ja heti !

Äänestä
  • Markku Lahtela herätti keväällä 1967 melkoisesti huomiota, kun hän poltti julkisesti sotilaspassinsa Helsingissä Esplanadin puistossa Kalevi Seilosen, Ilpo Saunion ja Tauno Tuomivaaran kanssa.[3] Miehet johtivat rauhanjärjestö Sadankomitean mielenosoitusmarssia, jolla haluttiin kiinnittää huomio aseistakieltäytyjien asemaan Suomessa, mutta marssin taustalla oli osittain myös Vietnamin sodan vastustus. Lahtela, Seilonen, Saunio ja Tuomivaara tuomittiin laajaa paheksuntaa herättäneestä teostaan sakkoihin.

    Markku Lahtelan isä oli (maalaisliitto/keskustapuolueen) kansanedustaja ja ministeri Olavi Lahtela ja isoisä kansanedustaja Matti Lahtela.[4] Hänen poikiaan ovat kirjailija Silvo Lahtela[5] ja näyttelijä Johannes Lahtela.[6]

    Äänestä

  • Wikipedia.... kirjoitti:

    Markku Lahtela herätti keväällä 1967 melkoisesti huomiota, kun hän poltti julkisesti sotilaspassinsa Helsingissä Esplanadin puistossa Kalevi Seilosen, Ilpo Saunion ja Tauno Tuomivaaran kanssa.[3] Miehet johtivat rauhanjärjestö Sadankomitean mielenosoitusmarssia, jolla haluttiin kiinnittää huomio aseistakieltäytyjien asemaan Suomessa, mutta marssin taustalla oli osittain myös Vietnamin sodan vastustus. Lahtela, Seilonen, Saunio ja Tuomivaara tuomittiin laajaa paheksuntaa herättäneestä teostaan sakkoihin.

    Markku Lahtelan isä oli (maalaisliitto/keskustapuolueen) kansanedustaja ja ministeri Olavi Lahtela ja isoisä kansanedustaja Matti Lahtela.[4] Hänen poikiaan ovat kirjailija Silvo Lahtela[5] ja näyttelijä Johannes Lahtela.[6]

    Vai ovat maalaisliittolaiset (kepulaiset) passinpolttajia!? No en ihmettele, sillä onhan puolueessa ollut hymy-eikkaa, multakuskia ja rauhan-ruokolaa.

    Se siitä isänmaallisuudesta.

    Äänestä

Jos neukut käski, niin varmaan Väyrynen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sotilaspassinsa kirjoitti:

Kaksi muuta on sivareita.

On siinä ehdokkaita ylipäälliköksi.

Arvaa ellet tiedä kuka poltti sotilas passinsa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu