Kannattaisiko pakata kimpsut ja muuttaa muualle, jos se ohitustie on niin hirmuinen peikko?
Ei mikään savipelto ole niin kiva paikka, että siellä jaksaa kuunnellla valtatien kohinaa. Kyllähän sen järkikin sanoo, että moinen joutomaa on varattu tiehankkeille eikä pysyvään asuttamiseen. Piti silti rakentaa sinne ja nyt on paha mieli?
Kyllä se kuulkaas se ohitustie sinne tulee. Ihan sama meneekö etelä- vai pohjoispuolelta, vierestä se tulee menemään. Liikennemäärä tulee olemaan valtaisa verratuna nykyiseen Klaukkalantiehen.
Yhteisestä edusta ei voida tinkiä muutaman periaatteesta vastustavan takia. Ennenkin on tiilitalolätyille annettu kyytiä kaivinkoneella.
Me perttulalaiset ja röykkäläiset kiidämme kohta näppärästi Helsingin keskustaan.
Ripatin asukkaat, hoi!
Ajan voima
3
262
Vastaukset
- poistukaa sieltä
Juuri näin
- hintanousi
Kivaa, että Perttulan ja Röykän asukkaita varten rakennetaan 8 km pitkä valtatie, että he pääsevät kiertämään Klaukkalan ruuhkat.
Asuntojen hinnat ovat jo nousussa. - Trollestein
Eiks teillä pertulla/röykkäläisillä ole oma rautatie siellä röykän sillan alla?
Mihin te ohitustietä tartette, eiks juna mene stadiin tai hämeenlinnaan?
heh.. älä ota vakavasti...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022774Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246870Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20869Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka299854Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies95846Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93729