Enää on vain kaksi vaihtoehtoa jäljellä ja niissäkin pieni ero: meneekö tie Ripatin alueen etelä- vai pohjoispuolelta. Ihan sama kumpi vaihtoehto tehdään, tie menee silti ihan talojen vierestä. :D
Mahtaa ripattilaisia vituttaa, kun heidän takapihalle vedetään iso valtaväylä. :D Mukavaa, kun linnunlaulu vaihtuu valtaväylän kohinaan.
Perttulalaisille ja röykkäläisille ohikulkutie on taivaanlahja ja ja parantaa kulkuyhteyksiä ja nostaa talojen arvoa entisestään.
Mutta eihän yhteisestä edusta voida tinkiä muutaman savipellolle rakentaneen takia?
Klaukkalan ohikulkutie tulee
Taloja jää alle
5
134
Vastaukset
- ihme vinkumista
hyvä että tulee, JO ON AIKAKIN !
- paska kylä
Siitähän menee ohi Hämeenlinnanväylä, onneksi.
- vai harvinainen...
Nurmijärven kansalliseläimeksi pitäisi nimetä liito-orava. Se tuntuu olevan yleisempi kuin rusakko. Vaikka kyseessä on harvoin nähty yöeläin, sitä löytyy aina kun suunnitellaan jotain uutta.
- Kakan nakkelua
Jep. Liito-oravien papanoilla käydään kuumaa kauppaa aina siinä vaiheessa, kun tiehankkeita on julkaistu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2401898- 1861601
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461230Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50952- 40769
- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30751Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21740Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23712Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627