Minkähän takia esim. Kreikkaa sitten autettiin ilman minkäänlaisia vaateita talouspolitiikan kehittämisestä? Oletettiinkohan, että kreikkalaiset pelkästä kiitollisuudesta muuttava tapansa?
Miten kukaan pystyy takaamaan, että lupaukset tehtävistä parannustoimista pitävät tulevaisuudessa - vaikkapa viiden vuoden kuluttua? Ketä vetää ketä kuin kanaa langassa?
Miten kukaan pystyy takaamaan, että lupaukset tehtävistä parannustoimista pitävät tulevaisuudessa - vaikkapa viiden vuoden kuluttua? Ketä vetää ketä kuin kanaa langassa?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mitä sitten kun kreikkalaiset rupeavat yleislakkoon ja kadulla mellakointi vain yltyy?
EU-uskovaiset eivät ole tehtäviensä tasalla.
Ei nille mitään maha! sanoo Katainen. Mutta me voimme pelastaa itsemme ottamalla velkaa, jonka jälkipolvemme kalliisti maksavat ja jolla meidän rahamme säilyy - vaikka arvonsa menettäbneenäkin!?
Meidän on istuttava hiljaa niissä pöydissä, joissa törttöillään - maksoi mitä maksoi! Voihan nenä: Suomi saa tosiaan istua vallan ytimessä siunaamassa kiltisti - ilman veto-oikeutta - mitä isot on edeltä tehtäväksisopineet.
Englanti osoitti rohkeutta oman maansa kansalaisten puolesta! Suomi ei. Kiitos Jykä!
En ole nostanut vielä paattia vedestä, jos on tarvis muuttaa Tukholmaan.