SDP: Ottakaa etäisyyttä persuihin!

Wallinin Jaska

SDP:n suurin ongelma on persut ja sitä kautta ilmeisesti se, että yhteys omaan duunarikannattajakuntaan on menetetty. Kysymys ei ole mistään muusta kuin että te otatte yhteyttä duunareihin ja selitätte heille ettei persujen maalailema kauhukuva muslimien valtaamasta Suomesta jossa somalit riehuvat ja raiskaavat ole mitään muuta kuin Hitlerin porukan kaltaista tyypillistä demagogiaa. Tästä politiikasta jossa työväestö jaetaan kahtia hyötyy vain Kokoomus ja elinkeinoelämän hyeenat.

Joten: Minä pyydä, ottakaa yhteyttä duunariväkeen ja selittäkää heille kärsivällisesti kaikki. Kyllä he tuon Norjan joukkomurhan taustaakin vasten ymmärtävät ettei todellinen duunari joka rakentaa eikä hajoita voi äänestää perussuomalaisten kaltaista hulinaporukkaa. Yhteiskunnan rakentamiseen tarvitaan kaikkia ihonväristä ja uskontokunnasta riippumatta. Tämä on internationaalista hommaa.

Käykää siis toimeen ja lopettakaa Persun näkemyksien liika ymmärtäminen.

6

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • holvihanti

      Suomen suurin ongelma on Lipposen talutusnuorassa taapertavat kokkolan kanat.
      Suurin ongema demareille synti kun eduskunta vaalien jälkeen demarit olisi päässy pääministeripuolueksi, olisava voineet perustaa hallitukksen yhdessä perusuomalaisten kanssa.
      Eihän se sopinut lipposell koska demarit vastusti pakkoruotsista luopumista.

    • Ongelma on

      Demarit kannattaa EU:ta ja EU taas on uusliberaalien projekti, se romuttaa tyväestön olosuhteet, osin se on jo niin tehnytkin mm. raksoilla tekijöistä on ulkomaalaisia jo 30 000, työvoiman jatkuva tarjonta muualta maailmalta pitää suomiduunarien palkat alhaalla ja ostovoimakin on melko alhainen.

      Eli demareilla ei ole enään mitä tarjota työväestölle, paitsi uusliberaalien latteuksia.

    • Åhå

      SDP:tä ei tunnista samaksi puolueeksi kuin ennen 90-lukua. Se ajaa monessa asiassa oikeistolaisempaa politiikkaa luin Kokoomus. Yksittäisten poliitikkojen kunnianhimo tuhoaa hyvinvointivaltion.

    • Etääntynee kansasta

      Kyllä Persujen kannattaa ottaa pitkä etäisyys Demareista!

      Demarit ajavat oikeistopolitiikkaa. Esim. Eläkeläisille ja ikäihmiselle heistä ei ole mitään (EI YHTÄÄN MITÄÄN) hyötyä. Paradoksi, sillä palkansaajien lisäksi tuo kohderyhmä on heidän suuri äänestäjäryhmä.

    • Suurin ongelma

      demareille on Jungner möläytyksineen.Kaikki mitä se sanoo harmittaa kansa.Puuttuis oikeisiin ongelmiin eikä jankuttaisi Persujen asioita ja sanomisia.Nyt jo kuudes perhemurha tapahtunut,mutta mitään ei tehdä koska mamuista pitää vaan puhua.

      • soinit linnaan

        Joo, Demareidella ja joillakin muillakin puolueilla suuri uskottavuusongelma syntyy siitä, että ollaan jatkuvasti Persujen kimpussa eikä kerrota, mitä parempaa itsellä on tarjolla.

        Esim. eilen Halla-aho kumppaneineen ja Persut saivat taas aiheetonta kyytiä ja jo menneen talven lumia niskaansa:
        http://arenan.yle.fi/player/index.php?clip=1326227068049&language=sv

        PS Alusta 25,50 minuutin kohdalla tulee ilmi motiivi, miksi Lipponen lähti yleensäkään pressanvaaleihin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      73
      5860
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      274
      4730
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2588
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      28
      2493
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      88
      1532
    6. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      13
      1412
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      105
      1347
    8. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      128
      1306
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      107
      1248
    10. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      19
      1201
    Aihe