Ihmetys!

Olen kauan ihmetellyt.
MIKSI TIMO SOINIA AINA SUORAAN SANOEN HAUKUTAAN JA IRVAILLAAN. KESKUSTELUISSA HÄN EI SAA PUHEENVUOROA NIINKUIN MUUT JA SIITÄKIN SEURAA NÄLVIMINEN.
PERUSSUOMALAISET OVAT PILKAN KOHTEENA TULLEN MENNEN.

EI KANSA KAI NIIN TYHMÄ OLLUT, ETTÄ NOSTI SÄÄLISTÄ PERUSSUOMALAISET VAALIVOITTOON.

PILAKUVAT??

POLITIIKAN TIETONI ON VÄHÄINEN. MUTTA TULIPA TÄMÄ KIRJOITETTUA. EIKÄ TARVITSE HEITTÄÄ HERJAA TÄSTÄ;);)
MINUSTA KATAINEN JA URPILAINEN OVAT SUUREMPIA VALEHTELIJOITA KUIN KETKÄÄN TÄLLÄ HETKELLÄ.
MEILLE EI OIKEAA TIETOA ANNETA JA TÄSSÄ VAIN MENNÄÄN ALAMÄKEÄ. SIIS TAVIS KANSA.

JOULUMIELTÄ KAIKESTA HUOLIMATTA KAIKILLE;);)

8

178

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ninjaturtles

      Sulta jäi Caps Lock päälle varmaan vahingossa.

      NO KUN SE TIMO SOINI EI ANNA RATKAISUJA VAAN AINOASTAAN ARVOSTELEE MUITA EPÄPÄTEVIKSI.

      0ikein toivoisin nykyhallituksen lyövän hanskat tiskiin ja jättävän kaiken perussuomalaisten päätettäväksi. Olisi oikein mukava nähdä miten Suomi ajetaan perussuomalaisten toimesta alas ja ihmiset ahtaalle.
      Sen jälkeen kysymään heiltä miten he kantavat vastuunsa tämän tehtyään vai pakenevatko paikalta?

      • EI JÄÄNYT. IHAN TARKOITUKSELLA ISOILLA KIRJAIMILLA;)

        Saman haluaisin nähdä. Mitä sitten tapahtuu meille taviksille.
        Veroja Urpilainen "uhkaa" korottaa ja hän kun on niin kansan/veronmaksajien puolella!!
        ONKO???

        Rojahtais kaikki kerralla. On hiekkalaatikkoleikkiä jo kestänyt liian kauan sekä ihmisten pelottelua.

        Kataiselta voi samalla potkaista palli alta!!!


      • kardemumma72
        tittaL kirjoitti:

        EI JÄÄNYT. IHAN TARKOITUKSELLA ISOILLA KIRJAIMILLA;)

        Saman haluaisin nähdä. Mitä sitten tapahtuu meille taviksille.
        Veroja Urpilainen "uhkaa" korottaa ja hän kun on niin kansan/veronmaksajien puolella!!
        ONKO???

        Rojahtais kaikki kerralla. On hiekkalaatikkoleikkiä jo kestänyt liian kauan sekä ihmisten pelottelua.

        Kataiselta voi samalla potkaista palli alta!!!

        Isot kirjaimet tarkoittavat huutamista. Vinkiksi. Ei mitenkään anna sinusta fiksua vaikutelmaa. Kuten ei anna sinun kirjoituksesikaan.


      • Soinin Ratkaisut!
        kardemumma72 kirjoitti:

        Isot kirjaimet tarkoittavat huutamista. Vinkiksi. Ei mitenkään anna sinusta fiksua vaikutelmaa. Kuten ei anna sinun kirjoituksesikaan.

        Soini on kyllä ehdottanut Eurosta eroamista. Ja satoja muitakin terveitä ratkaisuja antanut.

        Ei se pelin jatkaminen silloin kun pokerirahat loppuu ole fiksua , vaan pelaamisen lopettaminen. Velkarahoilla rellestäminen kostautuu.


    • maruna

      Olet ilmeisesti nainen?
      Ja sitä mieltä, että naisella ei ole oikeutta päättää omasta kehostaan.
      Sodan jälkeen suomalaisia naisia pidettiin tasa-arvoisina. Kenties. Se seikka on viime vuosina kääntynyt päälaelleen. Naisvaltaisten ja arvokkaiden alojen palkat polkevat riman alapäässä. Kun perse tuolilla nuokkuvat miehet nostavat huippu liksoja. Suomessa moni nainen opiskelee itselleen hyvän ammatin, mutta, kun mies tulee kuvioihin. Se onkin nainen, joka joutuu luopumaan urastaan. Entä, kun ukko yllättäen päättääkin lähteä nuoremman. Tai, hemaisevemman naisen mukaan. Suurin osa suomalaisista eroaa. Nainen on silloin yhteiskunnan taakkana. Vaikka olisi, jos oman elämänsä pitää olisi saanut, kyennyt elättämään lapsensakin. Suomalaisen bisneselämän kuvioissa olevat naiset saa laskea yhden käden sormilla. Se, että Soini, jenkkien tapaan haluaa kieltää naisen päätäntävallan esim. abortin suhteen. Tulee vain huonontamaan suomalaisen naisen tilannetta.
      Entäpä sitten Soinin viime aikaisimmat lohkaisut?

      Suomalainen nainen vaihtaa miestä liian usein???
      Hallelujah!
      Entäpä sitten suomalaisen miehen suuret, ja kaveriporukassa kehuskellut naisseikkailut?!
      Puhumattakaan syrjähypyistä, joihin liitot useimmiten päättyvät.
      Ja sinä ihmettelet. Minkä takia Soinilla ei ole kannatusta?
      NAISENA, minä en IKINÄ äänestäisi alistajaa.

      • terhi77

        Joo. On taitanut tuolle TittaLällekin taitanut jauhot aivoista mennä vihdoin kurkkuun, kun on huutaminen Soinin puolesta vaiennut. Ihmettelisinkin. Jos akka täällä vielä kehtaisi tuosta pellestä meuhkata!


      • Scumbugs?
        terhi77 kirjoitti:

        Joo. On taitanut tuolle TittaLällekin taitanut jauhot aivoista mennä vihdoin kurkkuun, kun on huutaminen Soinin puolesta vaiennut. Ihmettelisinkin. Jos akka täällä vielä kehtaisi tuosta pellestä meuhkata!

        Alistajia ovat miehiä vaihtavat naiset. He alistavat miehet aistinautintonsa välineiksi.


      • joulupäivänä
        terhi77 kirjoitti:

        Joo. On taitanut tuolle TittaLällekin taitanut jauhot aivoista mennä vihdoin kurkkuun, kun on huutaminen Soinin puolesta vaiennut. Ihmettelisinkin. Jos akka täällä vielä kehtaisi tuosta pellestä meuhkata!

        Kukin tavallaan alkaa aina näissä keskustelijoissa nimittelemään.

        En ymmärrä.

        Viettäkää rauhallinen joulunjatko ja ootetaan kevättä. Siellä on tulossa paljon jännittäviä hetkiä kesksuteluaiheisiin;);)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      39
      9341
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      35
      3908
    3. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      39
      2514
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      125
      2487
    5. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      100
      2484
    6. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      27
      1957
    7. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      16
      1625
    8. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      32
      1441
    9. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1277
    10. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      178
      1130
    Aihe