Ihmetys!

Olen kauan ihmetellyt.
MIKSI TIMO SOINIA AINA SUORAAN SANOEN HAUKUTAAN JA IRVAILLAAN. KESKUSTELUISSA HÄN EI SAA PUHEENVUOROA NIINKUIN MUUT JA SIITÄKIN SEURAA NÄLVIMINEN.
PERUSSUOMALAISET OVAT PILKAN KOHTEENA TULLEN MENNEN.

EI KANSA KAI NIIN TYHMÄ OLLUT, ETTÄ NOSTI SÄÄLISTÄ PERUSSUOMALAISET VAALIVOITTOON.

PILAKUVAT??

POLITIIKAN TIETONI ON VÄHÄINEN. MUTTA TULIPA TÄMÄ KIRJOITETTUA. EIKÄ TARVITSE HEITTÄÄ HERJAA TÄSTÄ;);)
MINUSTA KATAINEN JA URPILAINEN OVAT SUUREMPIA VALEHTELIJOITA KUIN KETKÄÄN TÄLLÄ HETKELLÄ.
MEILLE EI OIKEAA TIETOA ANNETA JA TÄSSÄ VAIN MENNÄÄN ALAMÄKEÄ. SIIS TAVIS KANSA.

JOULUMIELTÄ KAIKESTA HUOLIMATTA KAIKILLE;);)

8

214

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ninjaturtles

      Sulta jäi Caps Lock päälle varmaan vahingossa.

      NO KUN SE TIMO SOINI EI ANNA RATKAISUJA VAAN AINOASTAAN ARVOSTELEE MUITA EPÄPÄTEVIKSI.

      0ikein toivoisin nykyhallituksen lyövän hanskat tiskiin ja jättävän kaiken perussuomalaisten päätettäväksi. Olisi oikein mukava nähdä miten Suomi ajetaan perussuomalaisten toimesta alas ja ihmiset ahtaalle.
      Sen jälkeen kysymään heiltä miten he kantavat vastuunsa tämän tehtyään vai pakenevatko paikalta?

      • EI JÄÄNYT. IHAN TARKOITUKSELLA ISOILLA KIRJAIMILLA;)

        Saman haluaisin nähdä. Mitä sitten tapahtuu meille taviksille.
        Veroja Urpilainen "uhkaa" korottaa ja hän kun on niin kansan/veronmaksajien puolella!!
        ONKO???

        Rojahtais kaikki kerralla. On hiekkalaatikkoleikkiä jo kestänyt liian kauan sekä ihmisten pelottelua.

        Kataiselta voi samalla potkaista palli alta!!!


      • kardemumma72
        tittaL kirjoitti:

        EI JÄÄNYT. IHAN TARKOITUKSELLA ISOILLA KIRJAIMILLA;)

        Saman haluaisin nähdä. Mitä sitten tapahtuu meille taviksille.
        Veroja Urpilainen "uhkaa" korottaa ja hän kun on niin kansan/veronmaksajien puolella!!
        ONKO???

        Rojahtais kaikki kerralla. On hiekkalaatikkoleikkiä jo kestänyt liian kauan sekä ihmisten pelottelua.

        Kataiselta voi samalla potkaista palli alta!!!

        Isot kirjaimet tarkoittavat huutamista. Vinkiksi. Ei mitenkään anna sinusta fiksua vaikutelmaa. Kuten ei anna sinun kirjoituksesikaan.


      • Soinin Ratkaisut!
        kardemumma72 kirjoitti:

        Isot kirjaimet tarkoittavat huutamista. Vinkiksi. Ei mitenkään anna sinusta fiksua vaikutelmaa. Kuten ei anna sinun kirjoituksesikaan.

        Soini on kyllä ehdottanut Eurosta eroamista. Ja satoja muitakin terveitä ratkaisuja antanut.

        Ei se pelin jatkaminen silloin kun pokerirahat loppuu ole fiksua , vaan pelaamisen lopettaminen. Velkarahoilla rellestäminen kostautuu.


    • maruna

      Olet ilmeisesti nainen?
      Ja sitä mieltä, että naisella ei ole oikeutta päättää omasta kehostaan.
      Sodan jälkeen suomalaisia naisia pidettiin tasa-arvoisina. Kenties. Se seikka on viime vuosina kääntynyt päälaelleen. Naisvaltaisten ja arvokkaiden alojen palkat polkevat riman alapäässä. Kun perse tuolilla nuokkuvat miehet nostavat huippu liksoja. Suomessa moni nainen opiskelee itselleen hyvän ammatin, mutta, kun mies tulee kuvioihin. Se onkin nainen, joka joutuu luopumaan urastaan. Entä, kun ukko yllättäen päättääkin lähteä nuoremman. Tai, hemaisevemman naisen mukaan. Suurin osa suomalaisista eroaa. Nainen on silloin yhteiskunnan taakkana. Vaikka olisi, jos oman elämänsä pitää olisi saanut, kyennyt elättämään lapsensakin. Suomalaisen bisneselämän kuvioissa olevat naiset saa laskea yhden käden sormilla. Se, että Soini, jenkkien tapaan haluaa kieltää naisen päätäntävallan esim. abortin suhteen. Tulee vain huonontamaan suomalaisen naisen tilannetta.
      Entäpä sitten Soinin viime aikaisimmat lohkaisut?

      Suomalainen nainen vaihtaa miestä liian usein???
      Hallelujah!
      Entäpä sitten suomalaisen miehen suuret, ja kaveriporukassa kehuskellut naisseikkailut?!
      Puhumattakaan syrjähypyistä, joihin liitot useimmiten päättyvät.
      Ja sinä ihmettelet. Minkä takia Soinilla ei ole kannatusta?
      NAISENA, minä en IKINÄ äänestäisi alistajaa.

      • terhi77

        Joo. On taitanut tuolle TittaLällekin taitanut jauhot aivoista mennä vihdoin kurkkuun, kun on huutaminen Soinin puolesta vaiennut. Ihmettelisinkin. Jos akka täällä vielä kehtaisi tuosta pellestä meuhkata!


      • Scumbugs?
        terhi77 kirjoitti:

        Joo. On taitanut tuolle TittaLällekin taitanut jauhot aivoista mennä vihdoin kurkkuun, kun on huutaminen Soinin puolesta vaiennut. Ihmettelisinkin. Jos akka täällä vielä kehtaisi tuosta pellestä meuhkata!

        Alistajia ovat miehiä vaihtavat naiset. He alistavat miehet aistinautintonsa välineiksi.


      • joulupäivänä
        terhi77 kirjoitti:

        Joo. On taitanut tuolle TittaLällekin taitanut jauhot aivoista mennä vihdoin kurkkuun, kun on huutaminen Soinin puolesta vaiennut. Ihmettelisinkin. Jos akka täällä vielä kehtaisi tuosta pellestä meuhkata!

        Kukin tavallaan alkaa aina näissä keskustelijoissa nimittelemään.

        En ymmärrä.

        Viettäkää rauhallinen joulunjatko ja ootetaan kevättä. Siellä on tulossa paljon jännittäviä hetkiä kesksuteluaiheisiin;);)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      23
      3081
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2189
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      71
      2053
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1873
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1593
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      40
      1386
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1309
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1275
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      111
      1105
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1076
    Aihe