Olen kauan ihmetellyt.
MIKSI TIMO SOINIA AINA SUORAAN SANOEN HAUKUTAAN JA IRVAILLAAN. KESKUSTELUISSA HÄN EI SAA PUHEENVUOROA NIINKUIN MUUT JA SIITÄKIN SEURAA NÄLVIMINEN.
PERUSSUOMALAISET OVAT PILKAN KOHTEENA TULLEN MENNEN.
EI KANSA KAI NIIN TYHMÄ OLLUT, ETTÄ NOSTI SÄÄLISTÄ PERUSSUOMALAISET VAALIVOITTOON.
PILAKUVAT??
POLITIIKAN TIETONI ON VÄHÄINEN. MUTTA TULIPA TÄMÄ KIRJOITETTUA. EIKÄ TARVITSE HEITTÄÄ HERJAA TÄSTÄ;);)
MINUSTA KATAINEN JA URPILAINEN OVAT SUUREMPIA VALEHTELIJOITA KUIN KETKÄÄN TÄLLÄ HETKELLÄ.
MEILLE EI OIKEAA TIETOA ANNETA JA TÄSSÄ VAIN MENNÄÄN ALAMÄKEÄ. SIIS TAVIS KANSA.
JOULUMIELTÄ KAIKESTA HUOLIMATTA KAIKILLE;);)
Ihmetys!
8
179
Vastaukset
- Ninjaturtles
Sulta jäi Caps Lock päälle varmaan vahingossa.
NO KUN SE TIMO SOINI EI ANNA RATKAISUJA VAAN AINOASTAAN ARVOSTELEE MUITA EPÄPÄTEVIKSI.
0ikein toivoisin nykyhallituksen lyövän hanskat tiskiin ja jättävän kaiken perussuomalaisten päätettäväksi. Olisi oikein mukava nähdä miten Suomi ajetaan perussuomalaisten toimesta alas ja ihmiset ahtaalle.
Sen jälkeen kysymään heiltä miten he kantavat vastuunsa tämän tehtyään vai pakenevatko paikalta?EI JÄÄNYT. IHAN TARKOITUKSELLA ISOILLA KIRJAIMILLA;)
Saman haluaisin nähdä. Mitä sitten tapahtuu meille taviksille.
Veroja Urpilainen "uhkaa" korottaa ja hän kun on niin kansan/veronmaksajien puolella!!
ONKO???
Rojahtais kaikki kerralla. On hiekkalaatikkoleikkiä jo kestänyt liian kauan sekä ihmisten pelottelua.
Kataiselta voi samalla potkaista palli alta!!!- kardemumma72
tittaL kirjoitti:
EI JÄÄNYT. IHAN TARKOITUKSELLA ISOILLA KIRJAIMILLA;)
Saman haluaisin nähdä. Mitä sitten tapahtuu meille taviksille.
Veroja Urpilainen "uhkaa" korottaa ja hän kun on niin kansan/veronmaksajien puolella!!
ONKO???
Rojahtais kaikki kerralla. On hiekkalaatikkoleikkiä jo kestänyt liian kauan sekä ihmisten pelottelua.
Kataiselta voi samalla potkaista palli alta!!!Isot kirjaimet tarkoittavat huutamista. Vinkiksi. Ei mitenkään anna sinusta fiksua vaikutelmaa. Kuten ei anna sinun kirjoituksesikaan.
- Soinin Ratkaisut!
kardemumma72 kirjoitti:
Isot kirjaimet tarkoittavat huutamista. Vinkiksi. Ei mitenkään anna sinusta fiksua vaikutelmaa. Kuten ei anna sinun kirjoituksesikaan.
Soini on kyllä ehdottanut Eurosta eroamista. Ja satoja muitakin terveitä ratkaisuja antanut.
Ei se pelin jatkaminen silloin kun pokerirahat loppuu ole fiksua , vaan pelaamisen lopettaminen. Velkarahoilla rellestäminen kostautuu.
- maruna
Olet ilmeisesti nainen?
Ja sitä mieltä, että naisella ei ole oikeutta päättää omasta kehostaan.
Sodan jälkeen suomalaisia naisia pidettiin tasa-arvoisina. Kenties. Se seikka on viime vuosina kääntynyt päälaelleen. Naisvaltaisten ja arvokkaiden alojen palkat polkevat riman alapäässä. Kun perse tuolilla nuokkuvat miehet nostavat huippu liksoja. Suomessa moni nainen opiskelee itselleen hyvän ammatin, mutta, kun mies tulee kuvioihin. Se onkin nainen, joka joutuu luopumaan urastaan. Entä, kun ukko yllättäen päättääkin lähteä nuoremman. Tai, hemaisevemman naisen mukaan. Suurin osa suomalaisista eroaa. Nainen on silloin yhteiskunnan taakkana. Vaikka olisi, jos oman elämänsä pitää olisi saanut, kyennyt elättämään lapsensakin. Suomalaisen bisneselämän kuvioissa olevat naiset saa laskea yhden käden sormilla. Se, että Soini, jenkkien tapaan haluaa kieltää naisen päätäntävallan esim. abortin suhteen. Tulee vain huonontamaan suomalaisen naisen tilannetta.
Entäpä sitten Soinin viime aikaisimmat lohkaisut?
Suomalainen nainen vaihtaa miestä liian usein???
Hallelujah!
Entäpä sitten suomalaisen miehen suuret, ja kaveriporukassa kehuskellut naisseikkailut?!
Puhumattakaan syrjähypyistä, joihin liitot useimmiten päättyvät.
Ja sinä ihmettelet. Minkä takia Soinilla ei ole kannatusta?
NAISENA, minä en IKINÄ äänestäisi alistajaa.- terhi77
Joo. On taitanut tuolle TittaLällekin taitanut jauhot aivoista mennä vihdoin kurkkuun, kun on huutaminen Soinin puolesta vaiennut. Ihmettelisinkin. Jos akka täällä vielä kehtaisi tuosta pellestä meuhkata!
- Scumbugs?
terhi77 kirjoitti:
Joo. On taitanut tuolle TittaLällekin taitanut jauhot aivoista mennä vihdoin kurkkuun, kun on huutaminen Soinin puolesta vaiennut. Ihmettelisinkin. Jos akka täällä vielä kehtaisi tuosta pellestä meuhkata!
Alistajia ovat miehiä vaihtavat naiset. He alistavat miehet aistinautintonsa välineiksi.
- joulupäivänä
terhi77 kirjoitti:
Joo. On taitanut tuolle TittaLällekin taitanut jauhot aivoista mennä vihdoin kurkkuun, kun on huutaminen Soinin puolesta vaiennut. Ihmettelisinkin. Jos akka täällä vielä kehtaisi tuosta pellestä meuhkata!
Kukin tavallaan alkaa aina näissä keskustelijoissa nimittelemään.
En ymmärrä.
Viettäkää rauhallinen joulunjatko ja ootetaan kevättä. Siellä on tulossa paljon jännittäviä hetkiä kesksuteluaiheisiin;);)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1495629Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1543680"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1273394Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m383235Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492786Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.542330- 242270
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2352235Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk941852Ehkä mä ymmärrän sua nyt
Paremmin kuin silloin aikoinaan. Kaikkia jännitteitä, joita on täytynyt tulla sun taustasta. Oot ollut aika rohkea elämä51332