Minne se joutui? 30000 naista kutsutaan poistattamaan silikoonit syöpävaaran ym. ongelmien takia,se on aikamoinen uutinen,menikö joltain hermo?
Tissiketju?
klkjlkhhlhhl
5109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Boobs kavalkadi olis kiva.
Joo tissejä. :)
Ranskassa kehotus poistaa tuhansia silikoni tissejä.
Ranskan terveysviranomaiset aikovat tällä viikolla suositella, että jopa 30 000 naista antaisi poistaa rintaimplanttinsa. Poly Implant Prothèse (PIP) -yhtiön halpojen implanttien epäillään lisäävän syöpäriskiä, ranskalainen päivälehti Libération kertoi tiistaina.
http://www.hs.fi/ulkomaat/Lehti Ranskassa kehotus poistaa tuhansia vaarallisia rintaimplantteja/a1305551802952
"Kaikkien PIP-implantin saaneiden naisten on kiireesti palattava tapaamaan kirurgiaan", Ranskan hallituksen tiedottaja Valerie Pecresse sanoi tiistaina.
Kansallisen syöpäinstituutin Incan asiantuntijaryhmän julistaa päätöksensä perjantaina. Päätös on jo tehty, Libération kirjoittaa. Asiantuntijat suosittelevat PIP:n implanttien poistamista kaiken varalta.
"Meidän on poistettava kaikki nämä implantit. Edessämme on terveyskriisi joka liittyy petokseen", komitean jäsen, kirurgi Laurent Lantieri sanoo lehdelle.
Ranskan viranomaiset kielsivät PIP:n implantit jo viime vuonna. Poliisi on saanut 2 000 ilmoitusta yhtiön toimista ja aloittanut rikostutkimuksen,
Vasta alkua..Olen jo pitkään miettiny että tuossa silikooni hömpötyksessä ei ole järjen hiventäkään..Miten tuollaista myrkyllistä ainetta kun silikooni voidaan laittaa ihmisen elimistöön,se kuuluu rakennus ym.teollisuuteen.
Kyllä meni joltain hermo, kun mainittiin kokoomuslaisten sisäsiittoisuus.
Joku ei ymmärtänyt uutta huumorin lajia, jota kutsutaan positiiviseksi syrjinnäksi.