Tämän puolueen edustajat ovat kepusta lähtöisin.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011122014979708_uu.shtml?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=uutiskirje
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011122014979708_uu.shtml?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=uutiskirje
Vastaukset 3
Vanhimmat
Demari lähtöinen.
Ei keskustassa noin tyhmiä lausuta.
Keskustassa ollaan sivistyneitä.
Maan asioihin hyvin tarttuvia.
Ei kuten nyt, kohta kakat housuissa demareilla.
Lähtenevät keväällä hallituksesta.
Ihan yyksinkertainen syy " ei me osata " sanovat
Mitä häpeämistä siinä, jos ei osaa.
Me tulemme taas vaalin jälkeen.
ja sinä et demuna huomannut, kuinka tuo veti teitä punapalleroita kölin ali.
Vai oli kepun kannatuskin yli 35%.a ohohhoh
Voi vain kohta ollakkin, kun persut ja Keskusta yhtyy.
Tuo olis järki teko suomalaisten kannalta, niin silloin olisi tarpeeksi iso puolue takaamassa työläiskansan äänen kuulumisen.
demaritvassuthan ei koskaan ole olleet muuta kuin työläisten loisina, ja kusettamassa niitä ökyrikkaiden taskuun.
Jos sinulla olisi älyä, poliittista valveutuneisuutta ja hieman sivistyneisyyttä, ymmärtäisit ettei kepu voi olla hallituksessa ilman peräpukamaansa. Kepun peräpukama taas ei voi kantaa vastuuta mistään, koska se heti välittömästi paljastaisi sen kyvyttömyyden mihinkään asioiden hallintaan.
Kokoomus ja demarit jatkavat hallituskauden loppuun, ja ovat todennäköisesti seuraavankin hallituksen runko. Pääministeri ja valtionvarainministeri vain vaihtavat salkkuja.