Onko selitys

voin loppumiselle kaupoista todella karppaaminen vai mistä tämä ilmiö johtuu?
1261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Suomalaisten maksamalla kansallisella maataloustuella tuotettu voi viedään EU:n ulkopuolelle Venäjälle.
Ei sen puoleen, kasvirasvat ovat terveellisempiä ja paremman makuisiakin.

Äänestä
  • Ei, kyllä voi on maukkaampaa ja varsinkin nyt joululeivonnaisten tekemiseen sitä olisin tarvinnut. Itse en koskaan ole käyttänyt kasvirasvoja niiden maku on oksettava, sen verran pakon edessä olen joutunut maistamaan.

    Äänestä

Niin sullakaan ei ole siis tietoa? Ihan oikeasti haluaisin tämän tietää, kun en ole kerinnyt itse seuraamaan tätä asiaa, että onko syy todella ihmisten karppaaminen vai jokin muu järkevämpi selitys. Huomasin vaan kaupassa että voi hyllyt ovat tyhjillään ja jotain Hollantilaista 250g pieniä paketteja tuoto tilalle.

Äänestä
  • Mitä sä kyselet,etkö osaa ottaa itse selvää?

    Äänestä

Osaan, mutta helpoimman kautta yritin, anteeksi.

Äänestä
  • Jos kaikki yrittää helpoimman kautta,mitä tästä maailmasta tulisi?

    Äänestä


  • saat anteeksi kirjoitti:

    Jos kaikki yrittää helpoimman kautta,mitä tästä maailmasta tulisi?

    Aika moni yrittää veikkaisin, eihän se kiellettyä kai ole. Tietysti kannattaa ensin itse nähdä vaivaa ja ottaa asiasta selvä, siinä olet oikeassa ja löytyihän se tieto tällä kertaa ihan helpolla :) anteeksi vielä kerran, poistun häiritsemästä....tekemään voita :D

    Äänestä

Ei taida oikeen pollas säteillä? Syö aktiivisesti voita ni rupee säteileen sullaki :)

Äänestä
  • Meillä täällä Euro Cityssä voita ja kinkkuja riittää !


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Tyhmä kansa.

Äänestä

suuri lama tulossa kaikki hamstraa voita... siinä selitys

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


uskomaton juttu kirjoitti:

voin loppumiselle kaupoista todella karppaaminen vai mistä tämä ilmiö johtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu