Olipa taas makoisa jouluateria Vanhalla Pajalla! Kaunis kiitos kaikille niille tahoille, jotka ovat tämän hienon jutun mahdollistaneet.
Kiitos makoisasta ateriasta!
Tellus
7198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olivat hyvät peijaiset kun "kuokkavieraitakin" oli tullut ympärimaakuntaa. No eihän liperiläisten, tuusniemeläisten, polvijärveläisten ym. suu tuohesta ole. Älkää ottako itseenne eihän se minulta pois ole.
Kyllä ja tapahtuma vaan paranee vuosi vuodelta. Oikein hyvä idea oli muori ja pukki viihdyttämässä jonottajia. Astiat korjattiin pois pöydistä ja homma toimi kaikinpuolin. Paljon porukkaa jotka huolehti että kaikki kulkee... Tunneli nätiksi laitettu, ulkona musiikkia.Sisällä ohjelmaa. Ei tämmöstä varmaan saa missään muualla , oikein loistava esimerkki yhteen hiileen puhaltamisesta. Ei voi muuta kun kiittää :o)
Hei okulaiset. Hieno homma teillä tuo jouluruokailu. Lähentää ihmisiä....
Tässä on järkeä pitkästä aikaa ! Kiitos sille taholle joka saa aikaan näin hyvän mielen ja näin monelle ihmiselle samaan aikaan.
Jos joskus kehtaa sanoa että on ylpeä okulaisuudesta niin kaiken tämän jälkeen !
Todella säälittävää ja hävettävää toimintaa kerta kaikkiaan. Tyhjätaskut ruokajonossa, Hursti vain puuttui.
Haistappa kukkanen, ihan suoraan suomeksi sanottuna. Säälittävää ja hävettävää ? Se että todella iso joukko ihmisiä tekee töitä sen eteen että saadaan jouluruoka kaikille kaupunkilaisille ja jopa bussikyytien kanssa.
Sinä olet itse säälittävä ja hävettävä kun edes suusi aukaiset tuolla tavalla.
Et sitten Embarrassing ehtinyt itse paikalle? Tapahtumassa oli kertakaikkiaan hieno tunnelma. Kiitos järjestäjille!
Joillekin tuntuu olevan pääasia muiden mollaaminen. Omaa pahaa oloa yritetään paikata muita haukkkumalla. Katkeruuteen se tie vie.