klo 00.19 tuli jo säikäyttävän kova. Ihan ku ois tykil ammuttu! Lehtomäessä siis
vajaa 10 järistystä tän illan/yön aikana!
jänispetke
8190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Näin teki, mut silti olen sitä mieltä, että nämä eivät ole (siis mitkä nyt yöllä tuli ja aamupäivällä) niin kovia kuin oli silloin eka päivä. Silloin koko talo tärisi ja pamaus oli aivan järisyttävän kova.
Nyt nämä on lähinnä tuollaisen kumisevan järinän ääniä.
Kyl aamul tuli 3 aallossa ja ikkunat helis plus vaatekaapin peiliovet. Saatto kyl olla et sillon eka päivä oli viel pahempi.
Täällä nyt näkyy kerrottavan pääasiassa ihan hupikkia, mut itse olen viime aikoina hiljaisina yön hetkinä tuntenut sellaista matalaa ei oikein ääneksikään sanottavaa juminaa tai miksi sitä sanoisi, joka tuntuu päässä ärsyttävänä kuin kalloa täristettäisiin halkeamille. Liikennettä ei alueella ole. Lieneekö naapurilla joku matalataajuuksinen laite aika ajoin käynnissä? Musiikkibassoa se ei ole. Se vain tuntuu, ei kuulu varsinaisesti.
En edes asu Kouvolassa. Onkohan maan sisällä kova paine, kun eri puolilla maailmaa on ollut järistyksiä mm. Uudessa Seelannissa toistuvasti?
toivotavasti järistyis maan tasalle koko kouvostoliitto kiinalaisineen. kouvostoliitto nyt on tuhon oma niin fyysisesti kuin henkisestikin, sehän on nähty että 80% kouvolan asukaista muuttaa pian helsinkiin tai tampereelle koska kaikki tietää että marketitkin lähtee muualle. enää on prisma ja cittari.
eipä haittaa asunnottomuus koska on suhteita ja hyvät sukulaiset kustantaa ku pyydän ja mersu tuo ja vie. mahtaa olla kouvostoliitto nyt peloissaan ku toiset elää makeaa elämää. tässä sitä kelpaa pelailla pleikka ykköstä ja lisää saan pelejä kun pyydän sukulaisia lähettämään. kohta pitääkin avata tuliaispullo.
Oikein pleikka ykköstä pelailet. Kyl sun sukulaiset varmaan lähettääkin pelejä sulla kun haluavat niistä eroon. Kaikki pelaa nykyisin PS3:lla. :)
No lehtomäessä voi aseetkin jyristä. Se on aika yleistä noilla slummialueilla.
Tullut vaan pikkasen riita päivittäisestä kilju tai huumeannoksesta. Ei kannata huolestua. Normipäivän normielämää siellä.
miten nii lehtomäes muka mitään jyrisis. eikä se mikää slummialue ole ollu. syytä kouvostoliiton sos.toimistoa koska ei maksa ajallaan ku pitää ja unohtee ku vanhat ihmiset. monen syy muuttoon on kouvostoliiton kaupungin asiat japalvelut.
nyt sitten saa odotella asuntoo mut sitä tuskin kouvostoliitossa tulis koskaan.
Vajaa 10 järistystä tän illan/yön aikana. Onhan sitä siinäkin,senkin sexsipeto