Keravan prisma evakuoitu!!!!!!!

Keravan Prisma on evakuoitu. Paikalla on poliisi ja palokunta.

Asiakkaat ja henkilökunta on evakuoitu Keravan Prismasta. Lisää aiheesta hetken kuluttua.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011122314995759_uu.shtml

Ihan hirveää!!
7293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Toivottavasti ei oo ketään mamu aseenkanssa...

Äänestä

citymarket juhlii naapurissa :D

Äänestä

Siellä tehdään tilaa "työvoimapulan paikkaajille," ettei tarvi tungeksia köyhien joukossa!

Äänestä

konstaapeli Pontus paikallisesta poliisista.

Kauppakiinteistön evakuoimiseen ei liity mitään rikokseen tai muutenkaan dramaattiseen tapahtumaan liittyvää syytä. Nyt on yksinkertaisesti käynyt vain niin, että katolle kertynyt lumikuorma on venyttänyt katon rakenteita, ja henkilökunta on havainnut katossa liikkumisen jälkiä ja kuullut narahduksia.

Mitään välitöntä romahdusvaaraa ei ole, mutta kiinteistö päätettiin tyhjentää aivan rutiinitoimenpiteenä kunnes rakennusvalvonnan viranomainen tarkistaa katon lujuuden ja antaa asiasta lausuntonsa.

On aivan turhaa norkoilla kaupan lähellä dramaattisen tapahtuman toivossa. Ja minkään kameroiden kanssa ei ole asiaa lähialueille. Kamerat voidaan ottaa talteen ja nauhat takavarikoida ja hävittää ihan vain rutiininomaisena harjoituksena.

Äänestä

ootko töissä sittarissa ja yrität narraamalla saada muutaman asiakkaan sinnekin.... prismoissa loppuu parkit sittareissa tilaa vaikka kuinka.... mistähän johtuuu...hmmmm

Äänestä

Jospa sieltä ilotuliteosastolta löytyi patriootteja

Äänestä

Sähköautoille Ehdoton kielto parkkihalleihin !!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kuka mitä hä? kirjoitti:

Keravan Prisma on evakuoitu. Paikalla on poliisi ja palokunta.

Asiakkaat ja henkilökunta on evakuoitu Keravan Prismasta. Lisää aiheesta hetken kuluttua.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011122314995759_uu.shtml

Ihan hirveää!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu