Juhannus Tampereella

Mitäs teette te muut onnettomat jotka jäätte kaupunkiin juhannuksen ajaksi? Taitaa olla baarit tyhjänä?
61470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Joskus aikoinaan olin Tampereella juhannuksen ja naista oli vapaana ravintolassa, oli muuten vientiä

Äänestä
  • Ensimmäistä juhannusta vietän Tampereella, olen 23-v. sinkkunainen. Baariin kai sitä on mentävä. Toivottavasti siel on miehiäkin...

    Äänestä

Ulkona sataa kuitenkin ja kaikki paikat on kiinni. Ainakin luulisin niin.
Tarkoitus oli mennä ulos nauttimaan halpaa kaljaa, mutta tiedä sitten jos kaataa vettä.
Ei näytä hyvältä.

Äänestä
  • Hyvältähän tää ainakin nyt näyttää. Lupasivat juhannusaatoks suht lämmintä. Kai tässä baariin pitää lähteä...ei nyt ainakaan kotona viitsi juhannusta viettää, kun kaikki kaverit on mökillä.

    Äänestä

  • Sinkkunainen kirjoitti:

    Hyvältähän tää ainakin nyt näyttää. Lupasivat juhannusaatoks suht lämmintä. Kai tässä baariin pitää lähteä...ei nyt ainakaan kotona viitsi juhannusta viettää, kun kaikki kaverit on mökillä.

    Tuollahan näyttää olevan ihan ok kelit, kuka olisi arvannut?
    Ulkona oli aika ikävän näköinen sää kun tuota aiempaa viestiäni naputtelin.
    Kyllä tämä tästä...

    Äänestä

oli kyllä todellakin h**vetin vähän porukkaa keskustassa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jussi kirjoitti:

Mitäs teette te muut onnettomat jotka jäätte kaupunkiin juhannuksen ajaksi? Taitaa olla baarit tyhjänä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu