rasistuttaa

Keskellä Kolumbuksen käytävää Vuosaaressa joku apina sanoi vaimolleni ja tyttärelleni (50v ja 20v) "would you do blowjob for me". Onko sopivaa?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

niin voi vastata sanomisiin

Äänestä

"Myös keksittyjen tarinoiden, joiden motiivina on kiihottaminen kansanryhmää vastaan, kirjoittaminen palstoille on kielletty."

Äänestä
  • Mistä lähtien apina on ollut kansanryhmä? Vai teitkö tästä johtopäätöksen, että apina on synonyymi jollekkin ryhmälle. Näin ollen sinä olet rasisti.

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Apina

    Siitä vähän purtavaa sikaniskalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hra 57 lkj kirjoitti:

Keskellä Kolumbuksen käytävää Vuosaaressa joku apina sanoi vaimolleni ja tyttärelleni (50v ja 20v) "would you do blowjob for me". Onko sopivaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu