Miksei maakunnan Masa enää

Kukaan,ei enää kirjoita mitään...voi kuinka se oli kiihkeää ennen vaaleja...ovatko menneet koloihinsa häpeämään...masakin kuulemma nauroi,että Oinosella ei ole mitään mahdollisuutta ilman vaaliliittoja,oli oikein ynnännyt ei mitään mahkuja...mutta menikin savosta kaksi läpi...ja kaikk vaikentus.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Masa on nykyään Vapauspuolueessa. Pietu on siellä vaalipäällikönä ja Mäsä luulee Komperosta tulee apu pinnalle pääsyyn.

Äänestä

Eiköhän Masalle Pietun avulla uudessa puolueessa koita tosi menestys.

Äänestä

Pietu erosi eilen Vapauspuolueesta.
Kertoi perustavansa Masan kanssa uuden puolueen.
Voi olla hyvä ajatus, kun kumpikaan ei menesty vanhoissa puolueissa.
Eiköhän siitä voi hyväkin tulla, laitetaan yhteen Masan rahat ja Pietun tietotaito.

Äänestä

Masan yhteistyökumppani

Naurettava Pekka Sivonen
Morrison2
26.12.2011 18:33

Naurettava Pekka Sivonen on siis lähtenyt vapauspuolueesta. Tässä arvio tulevista seikkailuista:

- Sivonen perustaa oman "puolueen", jonka ohjelmaan kuuluvat katolisen kirkon vastustaminen, Timo Soinin vastustaminen ja puolue"rasitteiden" (= muiden kuin Pekka Sivosen omien hölmöjen mielipiteiden) vastustaminen.
- Sivosen "puolueeseen" ei liity kukaan. Sivonen on sen ainoa jäsen. Hän antaa itselleen tästä huolimatta arvonimen "puheenjohtaja".
- Kunnallisvaalien lähestyessä Sivoselle iskee hätä. Hän ei pysty asettumaan ehdokkaaksi, koska ei kuulu mihinkään rekisteröityyn puolueeseen, eikä hän pysty keräämään Liperissä edes kymmentä kannattajakorttia villiä listaa varten.
- Sivonen ryhtyy lipomaan eri puolueita ja pyrkii minkä tahansa ehdokkaaksi.
- Lopulta Sivonen pääsee ehdokkaaksi. Vaalit menevät Sivosen osalta huonosti, eikä hän saa edes kymmentä ääntä.
- Vaalien jälkeen Sivonen pyrkii uuden puolueensa puheenjohtajaksi. Vuoden sisällä Sivonen lentää puolueesta ulos, koska joutuu muiden kanssa riitoihin.
- Ja sitten sama taas alusta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinnostakaan.. kirjoitti:

Kukaan,ei enää kirjoita mitään...voi kuinka se oli kiihkeää ennen vaaleja...ovatko menneet koloihinsa häpeämään...masakin kuulemma nauroi,että Oinosella ei ole mitään mahdollisuutta ilman vaaliliittoja,oli oikein ynnännyt ei mitään mahkuja...mutta menikin savosta kaksi läpi...ja kaikk vaikentus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu