Niin...
Satu tai Tarja, Henna vai Arja. No hou, joulupukkihan tässä on kontillaan, eikä muista kaikkia Hyvinkään, tai edes Järvenpään merisatamakontteja.
Ai niin, se tarina.
Se kertoo yhdestä tytöstä, joka ei osannut sanoa ei.
Yritän karistaa Juha Vuorisen tyylin tästä...
Tyttö tuli kaukaa idästä. Itse asiassa hän oli vinosilmäinen ja mulatti. Hän hymyili loputtomasti ja oli muutenkin kaunis. Hän oli prinsessa.
No, perusprinssi tuli Porssella hillitysti. Veti kässärin ja huomasi, että alkaa ohjaus pettää yht'äkkiä. Piti kutsua paikalle pankki-vakuutusyhtiö, jotka selvittivät, että kässäri on suljettu ehdoista pois ja että luottotiedot joudutaan samalla irtisanomaan.
Prinsessa ei tietenkään tykännyt tästä, vaikka olikin hyvin varustautunut. Hän ajatteli, että nyt ei jaksa enää odottaa seuraavaa kuukautta. Kuka vaan, niin lähtee.
Seuraavaksi ehtikin Aslak moottorikelkkoineen. Jos olisi ollut lunta, niin hän olisi saattanut olla ensimmäinen. "On tässä jänkhällinen poroja", sanoi Aslak.
"Tiedä tässä, jos joku toinenkin jänkhäkin saadaan."
No, pukki tässä jo alkaakin olla valmis lähtemään. Hou, hou.. ups taisin liukastua banaaniin! Kuka s..sti tonttu tämän teki!? No, soitetaan vuokrafirmaan. Muorii! Muori tulikin paikalle ja sanoi, että jos häntä suutelee suulle, hänestä tulee prinsessa.
Pukki oli hieman epäileväinen: "Entäs se porshe?.
Joulun tarina
Masse setä
1
200
Vastaukset 1
Hyvä tarina. Kaurismäki vois tehä tosta vaikka leffan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092240- 103896
- 66853
- 48825
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21806Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha531749- 75674
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561