Niin...
Satu tai Tarja, Henna vai Arja. No hou, joulupukkihan tässä on kontillaan, eikä muista kaikkia Hyvinkään, tai edes Järvenpään merisatamakontteja.
Ai niin, se tarina.
Se kertoo yhdestä tytöstä, joka ei osannut sanoa ei.
Yritän karistaa Juha Vuorisen tyylin tästä...
Tyttö tuli kaukaa idästä. Itse asiassa hän oli vinosilmäinen ja mulatti. Hän hymyili loputtomasti ja oli muutenkin kaunis. Hän oli prinsessa.
No, perusprinssi tuli Porssella hillitysti. Veti kässärin ja huomasi, että alkaa ohjaus pettää yht'äkkiä. Piti kutsua paikalle pankki-vakuutusyhtiö, jotka selvittivät, että kässäri on suljettu ehdoista pois ja että luottotiedot joudutaan samalla irtisanomaan.
Prinsessa ei tietenkään tykännyt tästä, vaikka olikin hyvin varustautunut. Hän ajatteli, että nyt ei jaksa enää odottaa seuraavaa kuukautta. Kuka vaan, niin lähtee.
Seuraavaksi ehtikin Aslak moottorikelkkoineen. Jos olisi ollut lunta, niin hän olisi saattanut olla ensimmäinen. "On tässä jänkhällinen poroja", sanoi Aslak.
"Tiedä tässä, jos joku toinenkin jänkhäkin saadaan."
No, pukki tässä jo alkaakin olla valmis lähtemään. Hou, hou.. ups taisin liukastua banaaniin! Kuka s..sti tonttu tämän teki!? No, soitetaan vuokrafirmaan. Muorii! Muori tulikin paikalle ja sanoi, että jos häntä suutelee suulle, hänestä tulee prinsessa.
Pukki oli hieman epäileväinen: "Entäs se porshe?.
Joulun tarina
Masse setä
1
200
Vastaukset
Hyvä tarina. Kaurismäki vois tehä tosta vaikka leffan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad951503- 541043
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että399905- 163880
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124737- 56733
- 51678
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38645- 57641
- 76632