Onnellinen ihminen:)

Onnellinen30

Tunnen itseni onnelliseksi ja iloiseksi joka päivä. Minusta onnellisuudessa on pitkälti kyse omasta elämänasenteesta. Elämä on paljolti näkökulma kysymys.. keskittääkö energiansa iloitsemaan siitä 90%:sta mikä on hyvin vai keskittääkö energiansa suremaan sitä 10%:a mikä on omasta mielestä huonosti. Minusta jokaisen pitäisi keskittyä tekemään omasta elämästään mahdollisimman hyvää, koska jokainen onnellinen ihminen on kuin aurinko, joka tuo valoa ja lämpöä myös ympärilleen.

Minun elämäni onnellisia asioita ovat:

1) Olen terve ja minulla on fyysisesti hyvä kunto.

2) Olen normaalipainoinen ja olen lopulta hyväksynyt itseni ja viihdyn kehossani. Olen kaunis.

3).Minulla on aivan ihana mies: luotettava, rehellinen, huumorintajuinen ja komea. Viihdymme yhdessä loistavasti. Teemme kivoja asioita yhdessä, harrastamme ja reissaamme. Teemme työtä yhdessä yhteisessä yrityksessä. Yhteistyömme sujuu hyvin.

4) Minulla on paljon vapaa-aikaa. Ehdin harrastamaan haluamani asioita: lukemaan, harrastamaan monenlaista liikuntaa, käymään kavereilla ja jne.

5) Minulla on rahaa riittävästi kaikkeen haluamaani. En ole tuhlari, enkä materialisti, mutta voin aina halutessani ostaa mitä tarvitsen.

6) Asun luonnonkauniissa paikassa, aika isossa talossa.

MIstä te muut tulette onnelliseksi?

4

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tulin juuri onnelliseksi kun luin kirjoituksesi. Mieleni tuli aurinkoiseksi sinun onnellisuudestasi, ja näin taas itsekin onnellisuuden puitteet elämässäni. :)

      • Onnellinen30

        Ohoh, vau.. olipas ihanasti sanottu! :) Unelmien täyteistä uutta vuotta sinulel natugladiaattori!


      • Onnellinen30 kirjoitti:

        Ohoh, vau.. olipas ihanasti sanottu! :) Unelmien täyteistä uutta vuotta sinulel natugladiaattori!

        Onnellinen30 ~~ Unelmia pitää jaksaa pitää mukana,,, toteutuneeet unelmat ilon tuovat.
        Paljon iloa sinulle vuodelle 2012


    • jj

      vai niin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1309
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      38
      859
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      29
      597
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      548
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      536
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      521
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      483
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      482
    Aihe