Rikas akateeminen ja kaunis

Olen rikas, kaunis ja akateeminen nainen Westendista ja annan teille köyhille hyvän neuvon: Menkää töihin ja rikastukaa niin kuin minä.
__________________________________________
Todellisuudessa olen köyhä ruma homoseksuaali Jakomäestä enkä ole ikinä töitä tehnyt, koulutkin jäivät käymäti. Naiseksi tosin usein pukeudun.
__________________________________________
8163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kiitos. Olen mister Haukilahti, komea, sporttinen, edustava ja annan myös köyhille hyvän neuvon. Menkää töihin ja rikastukaa kuten minä. Makailen sohvalla, itseasiassa Espoon Nuottaniemessä, merenranta talossa, ikkunoistani näkyy sontainen, likainen, ruma suomenlahti - oikeastaan näkyy vain pieni lätäkkö, kun saaret ovat edessä, ei avovettä.

===============================================================

Todellisuudessa olen komea, sporttinen ja itseäni edustava tuurijuoppo paikallisesta räkälästä Ahvenmäestä. Saan Kelasta työmarkkina korvausta ja asumistukea. Sossu maksaa sähkön ja netin. Peruskoulun olen käynyt mutta sen päättötodistuksella ei ole asiaa edes koekysymyksiin mihinkään puljuun.
Homo en ole. Mutta naiset välttelevät kuin ruttoa. Haisen vanhalle viinalle.

==============================================================

Äänestä
  • Jos nyt ihan totta puhutaan niin tällä saitilla rikkaat ja hyväosaiset käyvät neuvomassa köyhiä, kaikkein varakkaimmat jopa mollaavat... IHAN TOTTA USKOKAA NYT !!!

    Äänestä

  • ööööööÖÖÖÖÖÖHHHH kirjoitti:

    Jos nyt ihan totta puhutaan niin tällä saitilla rikkaat ja hyväosaiset käyvät neuvomassa köyhiä, kaikkein varakkaimmat jopa mollaavat... IHAN TOTTA USKOKAA NYT !!!

    Totta puhuen huumoriakin on hyvä olla esillä.
    Avaus edustaa sitä linjaa.

    Äänestä

  • :D kirjoitti:

    Totta puhuen huumoriakin on hyvä olla esillä.
    Avaus edustaa sitä linjaa.

    Todella hyvätuloiset eivät aikaansa tänne tuhlaa..ilveilijät ovat yleensä surkimuksia ja teinipellejä !

    Äänestä

Missä ketjussa tälläisiä rikkaita ja "hyväosaisia" esiintyy neuvomassa ja mollaamassa? Mainitsepa jokin ketju niin tiedetään, kun en ole huomannutkaan. Vai tarkoitako nyt "rikkailla ja hyväosaisilla" tavallisia, työssäkäyviä ihmisiä, joita varmaan täällä myös on?

Onko todellisuuden tajusi sohvalla maaten jo niin hämärtynyt että pidät tavallista, keskipalkkaista duunaria rikkaana?

Äänestä
  • Moro ai niinkö?!

    Nimenomaan sinä olet tämän saitin pahimpia paskanjauhajia, juttujasi ei tosin enää kukaan usko eikä todesta ota.

    Äänestä

En jouda menemään töihin ,koska joudun kiillottelemaan muniani ....siis Fabergen munia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen neuvoo kirjoitti:

Olen rikas, kaunis ja akateeminen nainen Westendista ja annan teille köyhille hyvän neuvon: Menkää töihin ja rikastukaa niin kuin minä.
__________________________________________
Todellisuudessa olen köyhä ruma homoseksuaali Jakomäestä enkä ole ikinä töitä tehnyt, koulutkin jäivät käymäti. Naiseksi tosin usein pukeudun.
__________________________________________

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu